Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastaneye 20 metrede yaşamak zorunda

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde kan kanseri teşhisi konulan 6 yaşındaki Hüseyin Sevinç'in doktorları, ateşinin yükselmesi halinde hızla müdahale için hastaneye en fazla 20 dakika uzaklıkta yaşaması gerektiğini söyledi. Burdur'da oturan aile, bunun üzerine hastane yakınında ev kiraladı.

Giriş Tarihi: 8.1.2015 13:22 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 13:23
Hastaneye 20 metrede yaşamak zorunda
Burdur'da inşaatlarda boya ve alçı işleri yapan 33 yaşındaki Rafet ile ev kadını 25 yaşındaki Emine Sevinç çiftinin iki çocuğundan 6 yaşındaki Hüseyin, 6 ay önce yüksek ateşin ardından dengesini yitirip bayıldı. Emine Sevinç, Burdur'da götürdükleri hastanenin ardından doktorların tavsiyesi üzerine Hüseyin'i, Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirdi. Hematoloji Servisi'nde yapılan tetkiklerde kan kanseri teşhisi konulan Hüseyin'in ailesi, kötü haberle yıkıldı.

'ÜZÜLDÜK FAKAT GÜÇLÜ OLMALIYDIK'

Çocuklarının daha önce hastalıkla ilgili hiçbir belirti göstermediğini belirten Emine Sevinç şunları anlattı:

"Çok üzüldük, fakat güçlü olup oğlumuzun tedavisini yaptırmamız gerekiyordu. Çok mutsuz ve umutsuzduk. Aylar süren tedaviye başlandı. Hastane bahçesinde ve koridorlarda günler, aylar geçirdik. Doktorları Hüseyin'in tedavisine ayakta devam edeceklerini söylediklerinde sevindik. Fakat Burdur'a gitmemizin imkansız olduğu, Hüseyin'in ateşinin yükselme ihtimaline karşı hastaneye en fazla 20 dakika uzakta yaşayabileceğimiz söylendi."

YAKINLARININ YARDIMIYLA EV TUTTULAR

Doktorların bu sözleri üzerine telaşa kapıldıklarını anlatan Emine Sevinç sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü eşim iş bulamıyor ve çalışamıyordu. Maddi yönden çok sıkıntı yaşıyorduk. Ev tutmamız ve diğer çocuğumuzu Antalya'ya getirmemiz imkansızdı. Yakınlarımızın yardımıyla ev tuttuk. Diğer oğlumuz 10 yaşındaki Abdullah'ı Burdur'da akrabalarımızın yanına yerleştirdik. Hüseyin'in sağlığı için her şeye katlanıyoruz, ancak maddi sıkıntıları bir türlü aşamıyoruz. Hüseyin bir şey isteyecek diye korku içindeyiz."

TEDAVİ EN AZ 2 YIL SÜRECEK

Tedavinin ilk etabının tamamlandığını, Hüseyin'in şu ana 4 seans kemoterapi aldığını aktaran Emine Sevinç, "Hüseyin'in tedavisi en az 2 yıl sürecek. Eşim işsiz, kış nedeniyle inşaatlarda iş yok. Hastalık ve yoklukla mücadele ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneye 20 metrede yaşamak zorunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN