Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli Ahmet'in eksi 4 derecede yaşam savaşı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Gaziantep’e sığınan 9 yaşındaki ‘Ahmet Abdullah’ kâğıt, plastik ve demir toplayarak ailesini geçindiriyor.

Giriş Tarihi: 11.1.2015 11:51 Güncelleme Tarihi: 11.1.2015 11:52
Suriyeli Ahmet'in eksi 4 derecede yaşam savaşı
Babasını küçük yaşta kaybetmesine rağmen hayatın zor koşullarına göğüs geren Ahmet Abdullah, çöpten ve bina köşelerine atılmış karton, kâğıt ve plastik gibi ürünleri toplayarak ailesini kimseye muhtaç ettirmeden yaşatmanın gayretini veriyor.

Ayağındaki mavi çizme, üzerindeki yırtık pantolonu ve soğuktan üşüyen minicik ellerine taktığı sarı, kırmızılı eldiveni ile kent merkezini didik didik gezen Ahmet, havanın eksi 4 derece olmasına bile aldırmadan ailesine ekmek parası götürmeye çalışıyor. Günde 10 lira kazanan Ahmet Abdullah, kazandığı paranın bir lirasını bile harcamayarak annesinin avuçlarına teslim ediyor.

Annesi ise Ahmet'in kazandığı para ile diğer kardeşlerinin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Küçük boyuna rağmen kendinden ağır el arabasını taşıyan Ahmet, utangaç tavırlarıyla dikkat geçiyor.

Kazandığı parayı annesine verdiğini söyleyen Ahmet,'' Günde 5 lira veya 10 lira kazanıyorum. Kazandığım parayı anneme veriyorum. Soğuk olmasına rağmen kağıt ve demir topluyorum. Kağıt, demir, plastik ve karton topluyorum. Babam Suriye'de iken vefat etti. Annem ve 3 tane kardeşimle yaşıyoruz. Günde 10 kilograma yakın kağıt ve karton topluyorum' 'dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli Ahmet'in eksi 4 derecede yaşam savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN