Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, modasını oluşturdu

Ünlü modacılar ve giyim sektörünün önde gelen CEO'larından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgüler yağdı: Siyasette klasik lacivert takım elbise algısını değiştirerek, kendi modasını oluşturuyor. Halka da 'sizden biriyim' mesajı veriyor

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Erdoğan, modasını oluşturdu
Moda tasarımcıları ve giyim sektörünün önde gelen isimleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın giyim tarzını Anadolu Ajansı'na değerlendirdi.

'KARE CEKET MODASINI BAŞLATTI'

Moda Tasarımcısı Levon Kordonciyan:
Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyetin ilanının ardından terzilik ve giyim sanatı üzerine Paris'e eğitime gönderdiği 6 kişiden biri olan Levon ustayla aynı ismi taşıyan torununun oğlu moda tasarımcısı Levon Kordonciyan " Erdoğan kareli ceketleri çok iyi taşıyor. Beyaz gömlek yerine değişik renkte gömlekler tercih ediyor. Giydiği ceket modeli olan prestogal çok fazla gündemde değildi. Artık insanların üzerinde de kareli takımlar görülmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kare modayı Türkiye'ye getiren kişidir. Bence Cumhurbaşkanımızı kimse etkilemiyor. Erdoğan dünyayı takip etmiyor, kendi modasını yaratıyor" dedi.

'FİZİĞİ VE STİLİ ARASINDA UYUM KURUYOR'

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu:
Giyim sektöründe Damat, Tween ve D'S Damat markalarıyla faaliyet gösteren ORKA Holding'in patronu Süleyman Orakçıoğlu 'Erdoğan'ın iyi bir fiziği var. Kıyafet kullanımında iyi seçimler yapıyor. Cumhurbaşkanımız zamansız renkleri iyi kullanıyor. Kendi fiziği ve stili arasında iyi bir uyum ortaya koyuyor. Diğer dünya liderlerinden fazlası var, eksiği yok. Hafta sonları kareli ceket ve desenli gömlek kullanımı aslında 'sizden biriyim' mesajını veriyor.

'TÜRK MARKALARINI DESTEKLİYOR'

Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan:
Erdoğan her dönem Türk markalarını kullandı ve destekledi. Sektörümüz adına da bu durumdan memnuniyet duyuyoruz Sarar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gardırobunda marka olarak yer alıyoruz. RTE patentli markasıyla zaman zaman kendisi ile çalışıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, modasını oluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN