Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i sütten kesen ceza

Gelinin yaşı küçüktü, kaçarak evlendiler. Şikâyetçi yoktu ama kamu davası peşlerini bırakmadı. 6 yıl sonra gelen üç yıllık hapis cezası ile genç adam cezaevine girdi. İki çocuğuyla ortada kalan ise üzüntüden sütten kesildi

Giriş Tarihi: 13.1.2015
Çocuk gelini sütten kesen ceza
İstanbul Kağıthane'de aynı mahallede oturan Gizem ve Onur birbirlerini sevdi. İki gencin de anne babaları ayrıydı ve 2009'da evlenmeye karar verdiler. Ancak Gizem 14, Onur ise 16 yaşındaydı. Evliliklerine onay çıkmadı. Annesine kızan Gizem, "Ben Onur'u seviyorum, onunla evleneceğim" diyerek ortadan kayboldu. Anne Arzu Kapıyoldaş soluğu karakolda alıp şikâyetçi oldu. Ancak Gizem'in akşam eve dönmesiyle şikâyetini geri aldı. Durumun ciddiyetini anlayan iki aile gençlerin evlendirilmeleri konusunda anlaştı. Gizem 16 yaşına gelince 2011'de resmi nikah kıyıldı. O zaman Onur da 18 yaşındaydı. Gizem-Onur Durak çifti mutlu bir hayat sürmeye başladı. Çiftin 2011'de Ege adlı bir erkek çocukları oldu. Geçen aralık ayında ise genç anne Gizem, "Ela" adını verdikleri ikinci çocuklarını dünyaya getirdi. Ancak yıllar önce anne Arzu Kapıyoldaş'ın şikayeti üzerine açılan kamu davası, mutlu mesut bir hayat süren çiftin peşini bırakmadı. İkinci çocuklarını kucaklarına alan Durak ailesinin hayatı, Yargıtay'dan gelen kesinleşmiş 3 yıllık cezayla karardı. 2 Aralık'ta küçük kızları 25 günlükken gece yarısı polis kapıyı çaldı. Gizem Durak şunları söyledi: "Eşimle mutlu bir hayatımız vardı. Hem eşimin ailesi hem de benim ailem bize çok destek oldular. Yuvamızı kurduk. İkinci çocuğumuzu dünyaya getirdik. Kızım daha 25 günlüktü. Kundakta olan kızımı emziriyordum. Polislerin kapımızı çalmasıyla mutlu yuvamızın üzerine kara bulutlar çöktü. Haberimiz olmadan kamu davası devam etmiş. Herhangi bir tebligat da gelmedi. Yargıtay'da dava kesinleşmiş ve 3 yıl ceza almış eşim. Kimse şikâyetçi değil. Eşimi karakola götürüp, oradan da Metris Cezaevi'ne koydular. Bebeğime artık anne sütü emziremiyorum. Çünkü üzüntüden sütüm kesildi."

'EVİMİZ CENAZE EVİNE DÖNDÜ'
Babasına çok düşkün olan Ege'nin sürekli ağladığını, uykudan sıçrayarak uyandığını belirten kadın, "Hem babası hem de Ege birbirlerine çok bağlılar. Tutuklandığı günden bu zamana kadar doğru düzgün yemek yemeyen Ege, evde eşyaları kırıyor. Uykudan ağlayarak uyanıyor ve sürekli ağlıyor. Bir ay içinde oğlumda büyük değişiklik oldu. Asabi ve sürekli ağlıyor. Eşim tutuklandıktan sonra evimiz cenaze evi gibi oldu. Mutlu bir yuvamız vardı. Büyüklerime sesleniyorum, lütfen yardım edin, eşimin serbest kalması için adım atın. Bizimle benzer durumda olan birçok aile var. Biz bir cahillik yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk gelini sütten kesen ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN