Türkiye'nin en iyi haber sitesi

X-ray'a takılan şiddetin sergisi

İstanbul Adalet Sarayı girişinde x-ray cihazında görülerek sakıncalı bulunup el konulan ve sahiplerince unutulan eşyalar sergilendi. En büyük ilgiyi kesici, delici aletler çekti

Giriş Tarihi: 13.1.2015
X-ray'a takılan şiddetin sergisi
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı girişinde düzenlenen sergide, son iki yıl içinde ele geçirilen bin 947 kesici delici alet, özel olarak hazırlanmış 40 sopa, 1 zincir, 34 biber gazı, 1 tokasında gizli çakı bulunan kemer, 14 muşta, 36 tirbişon yer aldı. Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan ile bazı başsavcı vekilleri ve komisyon üyeleri kurdele keserek kesici ve delici aletlerden oluşan serginin açılışını yaptı.

'İNŞALLAH TEKRARI OLMAZ'
Sergideki eşyaları inceleyen Salihoğlu şaşkınlığını gizleyemedi. Salihoğlu, 18 giriş kapısında yer alan x-ray cihazları ve özel güvenlik görevlilerin dikkati sayesinde ele geçirilen kesici ve delici aletleri göstererek, "Adliyemizde güvenliği sağlayan grubun yaptığı çalışmalar sonucu ele geçen yasak maddeleri ayrıca buluntuları burada sizlerle paylaşmak istedik. Bunlar herhalde iyi niyetle buraya sokulmuyor. İnşallah bundan sonra böyle sergi yapmayız. Kimse böyle aletleri bir daha buraya getirmez" dedi. Adalet Sarayı Güvenlik Müdürü Ali Duman ise tokasında çakı gizlenmiş kemeri, kalem şeklindeki çakıyı ve çakmak görünümlü çakıyı gazetecilere gösterdi. Yasak kapsamındaki aletlerden hançer, kama, kalem görünümlü bıçak, tokasına gizlenmiş bıçak bulunan kemer, el feneri görünümlü şok cihazı, muşta, biber gazı, tornavida, makas, zincir, neşter, çivili sopalar sergilendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
X-ray'a takılan şiddetin sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN