Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede büyük skandal!

Elazığ'da bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyayı salladı. Görüntüler üzerine Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 14.1.2015 15:47 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 17:42
Hastanede büyük skandal!
Hastanın tedavisi ve bakımının yaşamsal önemi olduğu yerlerden biri olan yoğun bakımda çalışan personelin kebap keyfi büyük tepki çekti.

KEBAP ZİYAFETİ

Gazeteci Burhan Akdağ'ın paylaştığı karelerde hastanenin en hijyen yer olması gereken yoğun bakım servisinde yemek ziyafeti var.

Bir sehpa üzerine serilen gazetelerin üstüne konulan kebabı doktorlar afiyetle yerken arka planda ise ameliyattan çıkmış bir hastanın kendinden geçmiş görüntüsü yer alıyor.

Sosyal medyadaki görüntüler üzerine Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

YOĞUN BAKIMINDA KEBAP ZİYAFETİNE ÇİFTE SORUŞTURMA


Elazığ'da özel bir hastanenin yoğun bakımında, iki personelin kebap ziyafetinin fotoğrafının sosyal medyada yer almasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme ve soruşturma başlatıldı. Özel hastaneden yapılan açıklamada da hastane yönetiminin ilgili personel hakkında soruşturma başlattığı ve gereken cezai işlemin uygulanacağı belirtildi.

Elazığ'da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde bir hasta yatağında yatarken, iki personelin kurdukları sofrada kebap yerken çekilen fotoğrafları, sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada sert tepki gösterilen fotoğraflarla ilgili Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü konu hakkında inceleme ve soruşturma başlattı. İnceleme kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın da bir müfettişi görevlendirdiği öğrenildi.

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizdeki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen görüntüler ile ilgili olarak sosyal medya gündemine 'Yoğun Bakımda Kebap Skandalı' başlığı altında düşen haberler üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" denildi.

HASTANE: GEREKEN CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Elazığ'daki özel hastanede konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada personel hakkında gereken cezai işleminin uygulanacağını belirtti. Açıklamada, "14.01.2015 tarihinde hastanemiz bünyesinde çalışan personelimizin, yemek yenmemesi gereken bir alanda yemek yediği ve bu kabul edilemeyecek durumu çekmiş olduğu bir fotoğrafla sosyal medyada paylaştığı tespit edilmiştir. Bu durum üzerine, hastanemiz yönetimi acıl olarak ilgili personel hakkında soruşturma başlatmış olup, gereen cezai işlem uygulanacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede büyük skandal!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN