12'nin şifresi çözüldü

Giriş Tarihi: 15.1.2015
12'nin şifresi çözüldü

Düzce'de, önceki yıl Ramazan ayının 12'nci günü uzun namlulu silahlarla öldürülen Halil Karabulut'un, bir yıl sonra ramazanın 12'nci günü öldürülen komşusu sanılarak vurulduğu ortaya çıktı

Düzce'nin Cumayeri ilçesinde, önceki yıl ramazan ayının 12. gününde traktöründe uzun namlulu silahlarla öldürülen Halit Karabulut'un, kan davası nedeniyle bir yıl sonra yine ramazanın 12. günü öldürülen, benzer traktör kullanan komşusu Sait Tatu sanılarak yanlışlıkla öldürüldüğü ortaya çıkması, ailesini hem şaşırttı, hem üzdü. Halit Karabulut'un eşi Aynur Karabulut, eşinin ufak tefek tarla sınırlarıyla ilgili sıkıntıları bulunduğunu fakat bunların da ölümüne sebep olabilecek büyük tartışmalar olmadığını söyledi.

BU NASIL YANLIŞLIK

Eşinin işinde gücünde, dışarıya çok çıkmayan ve evine bağlı bir insan olduğunu vurgulayan Karabulut, "İlk öldürüldüğünde bile ben inanmadım. Bunun nasıl olabileceği hakkında uzun zaman düşündüm. Gerçekten çok büyük acılar çektim" diye konuştu. Komşuları olan ve geçen yıl ramazan ayında eşi gibi traktör üzerinde öldürülen Sait Tatu'nun ailesiyle her zaman görüştüklerini anlatan Karabulut, şunları söyledi: "Sait Tatu ve ailesiyle dışarıda, pazarda karşılaşırdık. Komşuluk yaptığımız için görüşüyorduk. Olay netleşmeden yanlış karar vermek istemedik. Olay şimdi netleşti, katiller yakalandı."

O TARİHİ BEKLEMİŞLER

Aynur Karabulut, eşinin ramazan ayının 12. günü öldürüldüğünü, aradan geçen bir yıla yakın sürenin ardından yine ramazan ayının 12. günü komşuları Tatu'nun cinayete kurban gittiğini anımsatarak, "Katiller, yaklaşık 30 yıl önce komşumuz Sait Tatu'nun babalarını ramazan ayının 12'sinde öldürüdüğü için bu günü seçmişler. Aslında eşimi öldürdüklerinde yanlış kişiyi öldürdüklerini fark etmişler fakat komşumuz Tatu'yu öldürmek için ramazan ayının 12'sini beklemişler. Bu kan davası bizim canımızı yaktı. Ailemiz dağıldı. Allah onları bildiği gibi yapsın. Cezalarını çeksinler, hatta orada çürüsünler istiyorum" ifadesini kullandı.

8 KİŞİ TUTUKLANDI
Geçen yıl ramazan ayının 12. gününe denk gelen 9 Temmuz'da Taşlık mevkisinde kullandığı traktörde uzun namlulu silah ve tabancayla öldürülen Tatu'nun cinayetini soruşturan polis, ilginç bulgulara ulaştı. Ekipler, cinayetten bir yıl önce, yine ramazan ayının 12. günü 20 Temmuz 2013'te de Tatu'yla aynı renk ve model traktör kullanan komşusu Halit Karabulut'un aynı şekilde öldürülmesini de bu olayla birlikte araştırdı. İstanbul ve Batman'da 9 şüpheli gözaltına alındı. "Kan davası" güttükleri iddia edilen zanlıların Tatu'yla aynı renk ve model traktör kullanan komşusu Karabulut'u yanlışlıkla öldürdükleri belirlendi. Adliyeye çıkarılan 9 kişiden 8'i tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12'nin şifresi çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN