Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den buzlanma ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çanakkale, İzmir ve Aydın çevrelerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 18.1.2015 16:54
Meteoroloji'den buzlanma ve çığ uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çanakkale, İzmir ve Aydın çevrelerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi bekleniyor.

SICAKLIK ARTACAK

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 1 ila 3 derece artacak.

Rüzgar genellikle güneyli, güneydoğu kesimler ile zamanla Akdeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI

Meteoroloji, bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğine işaret ederken, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğin bildirdi.

ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı da tedbirli ve dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

SİS VE PUS UYARISI

Ayrıca bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğine de işaret eden Meteoroloji, "Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir" uyarısı yaptı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir ve Aydın çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli.(11)

ANKARA
: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli.(6)

İZMİR:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, bu sabah saatlerinde yer yer puslu.(14)

ADANA: Az bulutlu ve açık, bu sabah saatlerinde yer yer puslu.(16)

Antalya: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra parçalı ve yer yer çok bulutlu.(18)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(12)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli(1)

DİYARBAKIR:
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den buzlanma ve çığ uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN