Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukatını 'fazla ceza aldırdı' diye öldürmüş

Avukat İsmail Akkaya'nın katil zanlısı ele geçirildi. Tuncay Keleş, avukatını "çok ceza aldırdığı için" öldürdüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 19.1.2015
Avukatını 'fazla ceza aldırdı' diye öldürmüş
Gaziantep'te geçen ay bürosunda öldürülen avukat İsmail Akkaya'nın katil zanlısı Tuncay Keleş İzmir'de yakalandı. Keleş'in bir süre önce yanlışlıkla şartlı tahliye ile cezaevinden çıktığı, avukatı Akkaya'yı 'çok ceza almasına neden olduğu' gerekçesiyle öldürdüğü ortaya çıktı. Olay geçen ay Çukur Mahallesi'ndeki bir iş hanında meydana geldi. 30 yıllık avukat İsmail Akkaya bürosunda silahla öldürüldü. Polis, olayda kullanılan silahı iş hanının çatısında buldu. Tüfeğe el konulurken, avukatın girdiği davalar da incelemeye alındı.

İKİ TANIĞI DA ÖLDÜRECEKTİ
Polis, son olarak bürodan Akkaya'nın müvekkili Tuncay Keleş'in çıktığını belirledi. Soruşturmayı derinleştiren polis, öğretim görevlisi olan Tuncay Keleş'in, 15 yıl önce Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı Bölüm Başkanı Hamza Çivi'yi öldürdüğünü ve bir süre önce yanlışlıkla şartlı tahliye ile cezaevinden çıktığını belirledi. Şüphelinin gidebileceği adreslere baskın yapan polis, Keleş'i İzmir'de oğlunun evinde yakaladı. Gözaltına alınan Tuncay Keleş Gaziantep'e getirildi. Tuncay Keleş'in, cinayet davasında fazla ceza almasına neden olduğu gerekçesiyle avukat İsmail Akkaya'yı öldürdüğü, aynı davada tanıklık yaptıkları için dönemin Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Filiz ile bir öğretim üyesini daha öldürmeyi planladığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatını 'fazla ceza aldırdı' diye öldürmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN