Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreye duyarlı nüfus yoğunluğu

ve çevresine kurulacak yeni şehirde çevre dokusu korunacak. Bu amaçla planlamalardaki bölgede yaşayacak nüfus 1.5 milyondan 500 bine çekildi

Giriş Tarihi: 19.1.2015
Çevreye duyarlı nüfus yoğunluğu
'nın 4 yıldır üzerinde çalıştığı , , bölgelerini kapsayan yeni yerleşim alanlarında 1.5 milyon olarak planlanan nüfusun 500 bine çekilmesi kararlaştırıldı.

İSTANBUL TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK MEGA PROJE - TIKLAYIN

FİNANS MERKEZİ

Projeyle bölgeye hastane, kamu yerleşim alanları, yeşil alanlar, üniversite, eğitim kurumları ve dev sağlık, fuar ve bacasız sanayi diye tabir edilen hizmet endüstrilerinin konuşlandırılması planlanıyor. Ayrıca İstanbul'un merkezi ve kısıtlı alanlarında kalan finans sektörü de yeni şehir içerisinde kurulacak finans merkezine kaydırılacak. Kayabaşı merkez alınarak yürütülen çalışma kapsamında ilk olarak 500 bin, daha sonra 700 bin nüfusun yerleşime geçirilmesi tasarlandı. Metro ve tren hatlarının geçiş güzergahındaki bölgedeki imar artışları da yeni şehre göre planlandı. Ekolojik dengeyi korumak amacıyla yeni yapı yoğunluklarına izin verilmeyecek. 'nin öncülüğünde yapılması kararlaştırılan dikey ve çok katlı binalar daha düşük katlı apartmanlara dönüştürülecek. Ortalama beş katlı binalar yapılacak. İmar planlarında henüz imara açılmayan bölgelerde hektar başına yoğunluk ve yapı yükseklikleri de yeniden düzenlenerek azaltılacak. Metro ve hızlı trenle kentin merkezine kesintisiz ulaşım sağlayan bölge kendi enerjisini üretecek bir noktaya da getirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreye duyarlı nüfus yoğunluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN