Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüya kardeşliği umut oldu! Yiğit kurtuldu sıra İbrahim'de

Hollanda'da doktorların ‘tedavi şansı yok’ dediği akut lösemi hastası 30 yaşındaki İbrahim Keskin, daha önce yardım ettiği kanser hastası 5 yaşındaki Yiğit Koçyiğit'i rüyasında gördü.

Giriş Tarihi: 20.1.2015 09:57 Güncelleme Tarihi: 22.1.2015 09:29
Rüya kardeşliği umut oldu! Yiğit kurtuldu sıra İbrahim'de
Yiğit'in de aynı gün kendisini rüyasında gördüğü İbrahim'in hastalığına çare Yiğit'in tedavi olup iyileştiği Amerika'daki hastanede bulundu. Doktorlar 'Hemen tedaviye başlamamız gerek' dedi, ancak aile 600 bin Euro'luk tedavi masrafını karşılayamadı. Tedavisi için yardım kampanyası başlatılan İbrahim şimdi, Yiğit gibi sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.

İbrahim 30, Yiğit ise henüz 5 yaşında. Onları aynı kaderde buluşturan şey ise pençesine düştükleri kanser hastalığı. Hollanda'da yaşayan gurbetçi bir ailenin oğlu olan Yiğit Koçyiğit, bundan iki yıl önce çocuk kanseri olarak da bilinen nöroblastom hastalığına yakalandı. Minik çocuğun karnında bir tümör tespit edildi. Hastalığın tedavisinin Amerika'daki Children's Hospital of Philadelphia (CHOP) adlı hastanede yapılabildiğini öğrenen ailesi, yaklaşık 1 milyon Euro'luk tedavi ücretini ödeyebilmek için vakıf kurup kampanya başlattı. O sırada henüz hasta olmayan İbrahim Keskin de Yiğit'in durumuna üzülerek internet üzerinden bir miktar yardımda bulundu. Gereken para toplanınca minik Yiğit Amerika'nın yolunu tuttu.DOKTORLAR 'TEDAVİ ŞANSI YOK' DEDİ

Bu sırada İbrahim Keskin'e de başka bir şikayetle gittiği hastanede akut lösemi (kan kanseri) teşhisi konuldu. Bunun üzerine zorlu tedavi süreci başladı. Keskin'e önce Rotterdam Kanser Hastanesi'nde ilik nakli yapıldı. Ancak ilik nakli işe yaramadı. Ardından kemoterapi tedavisi uygulandı. Bundan da olumlu bir sonuç alınamadı. Doktorlar geçen ay, Keskin'in ailesine yapacakları başka bir şey kalmadığını söyledi. 'Tedavi şansı yok' denilerek evine gönderilen Keskin'in ailesi bu sözler üzerine yıkıldı.

BİRBİRLERİNİ RÜYADA GÖRDÜLER

Ancak bu sırada ilginç bir gelişme oldu. İbrahim Keskin geçen yıl yardımda bulunduğu kanser hastası minik Yiğit'i rüyasında gördü. Keskin, Yiğit'in rüyada kendisini çağırdığı ailesine anlattı. Bunun üzerine aile Yiğit için açılan internet sayfasından baba Yasin Koçyiğit'e ulaştı. Koçyiğit'in söyledikleri Keskin ailesinin umutlarını yeniden yeşertti. Çünkü ABD'deki hastanede bir yıldır 'Immunoterapi' tedavisi uygulanan Yiğit sağlığına kavuşmuş, hatta taburcu olmak üzereydi. Ayrıca Yiğit de o ana kadar hiç tanımadığı İbrahim'i rüyasında görmüş ve bu rüyayı babasına anlatmıştı.

TEDAVİ MASRAFI 600 BİN EURO

İlginç olaylar zinciri bununla da sınırlı kalmadı. Yiğit'in tedavi gördüğü hastane ile görüşen Keskin ailesi, doktorların İbrahim'i de tedavi edebileceklerini söylemesi üzerine büyük sevinç yaşadı. Ancak yaklaşık 1 yıl sürecek tedavi ücretinin 600 bin Euro olduğunu öğrenen aile çıkmaza girdi. Keskin ailesi şimdi bu parayı bulabilmek için vakıf kurarak yardım kampanyası başlattı.

İBRAHİM'E KESKİN UMUTLAR VAKFI

İbrahim Keskin'in ablası Figen Keskin, "Doktorlar 'Tedavi için çok az zamanı kaldı' diyor. Kardeşimin bir an önce tedaviye başlaması gerek. Tedavi masrafı için Türkiye'deki evimizi sattık. Elimizdeki bütün para 80 bin Euro. Yardım eli uzatacak birileri çıkar umuduyla yardım kampanyası başlattık. 'İbrahim'e Keskin Umutlar Vakfı' adlı bir Facebook sayfası açtık. Yardım etmek isteyenler buradan bize ulaşabilir." dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüya kardeşliği umut oldu! Yiğit kurtuldu sıra İbrahim'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN