Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Babam alev topuna dönmüş koşuyordu'

Samsun'da 6 kişinin yanarak can verdiği minibüsten yaralı kurtulan 17 yaşındaki Songül Akgül, dehşet anlarını anlattı: "Babam yanarak sağa sola koşuyordu. Babamın, annemin, kardeşimin, yeğenlerimin çığlıkları kulaklarımdan gitmiyor"

Giriş Tarihi: 21.1.2015
'Babam alev topuna dönmüş koşuyordu'
Samsun'da LPG'li otomobilin çarpması sonucu alev alan ve 6 kişinin öldüğü minibüsten yaralı kurtulan Songül Akgül, yaşadığı dehşeti anlattı: "Babam yanarak sağa sola koşuyordu. Biz de söndürmeye çalışıyorduk ama yanına zor yaklaştık. Minibüsten ise annemin, kardeşimin, babaannemin ve yeğenlerimin çığlıkları geliyordu. Herkes gözümün önünde bağırarak yanıyordu. Annem, kucağındaki kardeşime sarılmış olarak bulundu. Çığlıklar kulaklarımdan gitmiyor." Samsun'un Terme ilçesinde geçen cuma gecesi alkollü direksiyon başına geçen acil tıp teknikeri Ahmet Bodur'un kullandığı LPG'li otomobil, karşı şeride geçerek minibüse çarptı. Kaza sonrası alev topuna dönen minibüste bulunan 17 yaşındaki Songül Akgül yaralı kurtulurken, babası Ümit Akgül (36), annesi Şehriye Akgül (36), kardeşi Yusuf Akgül (3), babaannesi Emine Akgül ile kuzenleri Soner Akgül (12) ve Caner Akgül (13) yanarak öldü. Kaza anında minibüsün arka koltuğunda uyuduğunu söyleyen Songül Akgül yaşadığı dehşet dolu dakikaları anlattı: "Erzincan'da askerlik yapan ağabeyimi ziyarete gidiyorduk. Ağabeyim Yücel Akgül de arkada benim yanımda uyuyordu. Büyük bir gürültüyle uyandık. Ne olduğunu anlamadan minibüs bir anda alev aldı. Ben ve ağabeyim kendimizi nasıl dışarı attık hatırlamıyorum. Ama çıkarken annemi kucağındaki küçük kardeşim Yusuf'a sıkı sıkı sarılmış gördüm."

'HANGİSİNE YANAYIM'
Dışarıya çıktıklarında ise babasını gördüğünü anlatan Songül Akgül, "Babamın da her yeri yanıyordu ve 'imdat' diye bağırarak sağa sola koşuyordu. Ağabeyimle birlikte babamı söndürmeye çalıştık. Ama öyle alev almıştı ki, yanına zor yaklaşıyorduk. Arabadan ise babaannemin, annemin, küçük kardeşimin ve yeğenlerimin çığlıkları geliyordu. Gözümün önünde bağırarak yanıyorlardı. Adeta cehennem gibiydi. Her şey bittiğinde ise kardeşim Yusuf'u annemin kucağında ona sarılmış buldular. Hepsi kül oldu. Yaşadıklarım gözlerim önünden, çığlıkları ise kulaklarımdan gitmiyor. Hangisinin öldüğüne yanayım" diye feryat etti. Kazada 12 ve 13 yaşındaki iki oğlunu kaybeden amca Erdoğan Akgül ise cesetler tanınmaz hale geldiği için kimliklerinin DNA testiyle belirlendiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Babam alev topuna dönmüş koşuyordu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN