Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 bin TL'yi çöpe attı

'da 55 yaşındaki Sevilay Güvercin, polis olduklarını söyleyen dolandırıcılara inanınca bankadan çektiği 11 bin TL'yi çöpe bıraktı.

Giriş Tarihi: 24.1.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 24.1.2015 16:51
11 bin TL'yi çöpe attı
Merkez Çukurova İlçesi'nde oturan Sevilay Güvercin'i telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp, soruşturma yürüttüklerini söyledi. Güvercin'e 'Bankada çalışan bir memur, müşterilerine gerçek yerine sahte para veriyor. Biz onu yakalamaya çalışıyoruz' diyen dolandırıcılar, hesabındaki parasını çekmesini istedi. Paniğe kapılan kadın, evden çıkıp Turgut Özal Bulvarı'ndaki banka şubesine giderek çektiği 11 bin lirayı dolandırıcıların tarif ettiği yol kenarındaki çöpe bıraktı.

Bu sırada polis, şüpheli olarak takibe aldığı dolandırıcıların bir cep telefonuyla uzun süre görüştüğünü saptayınca, bu kişiye ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Sevilay Güvercin'i arayan polis, "Konuştuğun kişiler dolandırıcı" uyarısında bulundu. Ancak gerçek polise inanmayan Güvercin, "Siz kimi kandırıyorsunuz, hepiniz mi polissiniz?" diye azarladı. Polisin ikna ettiği Sevilay Güvercin, çöpü kontrol ettiğinde paranın yerinde olmadığını görünce şikayetçi oldu. Olay yerine gelen polis de çöpü karıştırdı, ancak bırakılan para bulunamadı.

Güvercin, "Telefonla konuştuğum kişi, peşimde yürüyen 2 kişiyi tarif edip, 'bankadan çektiğiniz para sahte olabilir. Siz çöplerin arasına bırakın, polisler gelip alacak. Operasyon bittikten sonra paranızı iade edeceğiz' dediler. Ben de inandım" dedi.

Polis, dolandırıcıları arıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 bin TL'yi çöpe attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN