Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kırıkkale, Bolu, Karabük, Çorum ve Kastamonu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 24.1.2015 11:10 Güncelleme Tarihi: 24.1.2015 11:39
Hafta sonu hava nasıl olacak?

Yağışların sabah saatlerinde Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışla birlikte batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey, Karadeniz kıyılarında güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Çanakkale çevreleri ile Doğu Karadeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların sabah saatlerinde Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

PUS VE SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, vb) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

İLLERİMİZDE BEKLENEN SICAKLIK DEĞERLERİ ŞÖYLE:

BURSA 13

EDİRNE 12

İSTANBUL 15

KIRKLARELİ 14

A.KARAHİSAR 8

İZMİR 15

MANİSA 14

MUĞLA 13

ADANA 19

Antalya 16

HATAY 16

MERSİN 19

ANKARA 10

ÇANKIRI 4

ESKİŞEHİR 6

KONYA 13

BOLU 9

DÜZCE 13

KARABÜK 14

ZONGULDAK 14

AMASYA 12

SAMSUN 18

TOKAT 10

TRABZON 16

ERZİNCAN -1

ERZURUM 1

KARS 1

MALATYA 3

DİYARBAKIR 12

GAZİANTEP 11

ŞANLIURFA 15

SİİRT 11

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu hava nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN