Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Annem gelecek ona karnemi göstereceğim'

Teyzesiyle aşk yaşayan eşinin öldürdüğü Leyla Salman'ın kızına annesinin öldüğü söylenmedi. 7 yaşındaki Ö. yıldızlarla dolu karnesini göstermek için tatilde sandığı annesini bekliyor

Giriş Tarihi: 27.1.2015
'Annem gelecek ona karnemi göstereceğim'
Aksaray'da ilk evliliğinden 7 yaşında bir kızı olan Leyla Salman, 4 yıl önce imam nikahıyla Feyzullah Kılıç ile evlendi. Ancak Feyzullah Kılıç, Leyla'nın teyzesiyle aşk yaşamaya başladı. Feyzullah ve teyze Asya Salman, aşklarına engel olarak gördükleri eşlerini öldürmeye karar verdiler. Yaptıkları planı 11 Ocak günü uygulamaya koyan Feyzullah Kılıç ve Asya Salman, otomobille gittikleri Kireçlik mevkisinde Leyla Salman ve Uğur Ünal'ı av tüfeği ile vurarak öldürdüler. Cinayetin ardandan Feyzullah Kılıç ile yasak aşk yaşadığı teyze Asya Salman tutuklandı. Öldürülen Leyla Salman'ın geride kalan kızı Ö.'ye anneanne Hatice Salman bakıyor. Annesinin tatile gittiğini zanneden küçük kız, anneannesi ve teyzesi Sultan Salman ile birlikte vakit geçiriyor. Teyze Sultan Salman, "Benim teyzem yeğenimi annesiz bıraktı ama ben de bir teyzeyim ve yeğenime annelik yapıyorum. O bizim her şeyimiz. Ona annesinin öldüğünü söylemedik. Çünkü annesine çok düşkün. Annesinin tatilde olduğunu ve kısa süre sonra döneceğini söyledik. Geçen hafta yıldızlarla dolu karnesini aldı ama annesine gösteremediği için sevinemedi bile. Şimdi karnesini yanından ayırmıyor, annesine göstereceği günü bekliyor. Onun halini gördükçe katillere ne diyeceğimi bilemiyorum" diye konuştu.

'SANKİ VAHŞETİ HİSSETTİ'

Annesinin öldürüldüğü gece yeğeninin ansızın uykudan uyandığını anlatan Sultan Salman, "Yeğenim gece bir anda kalkıp 'İçim yandı teyze bana bir bardak su verir misin' dedi. Sanki yaşanan bu vahşeti hissetti. Şimdi her gün annesini soruyor" dedi. Küçük Ö.'nün "Annem gelir gelmez karnemi göstereceğim" demesi ise yürekleri dağladı. Yaşanan olaylar nedeniyle zor günler geçirdiklerini söyleyen Sultan Salman, "Biz bir yandan kendi acımızı yaşarken, bir yandan da ev sahibi yaşanan bu durumları bahane ederek bizi evden çıkarmaya çalışıyor" dedi.

7 yaşındaki Ö.'ye anneannesi Hatice Salman ile teyzesi Sultan Salman bakıyor. Sultan Salman "Teyzem yeğenimi annesiz bıraktı ama ben de yeğenime annelik yapıyorum" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Annem gelecek ona karnemi göstereceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN