Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz göre göre ölüme...

'da kafasını kayaya çarpıp ölen Elif'in, yasak bölgede kayarken cinayet gibi bir ya kurban gittiği ortaya çıktı. Bölgede kiralama durduruldu

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Göz göre göre ölüme...
Eşinden ayrı yaşayan Ceyda Uymuşlar, sömestr tatilini fırsat bilip, kızları Elif ve Zeynep'i yanına alarak 'a gitti. Uludağ 2. Oteller Bölgesi'ne giden anne Ceyda Uymuşlar 7 yaşındaki kızı Elif ile birlikte kiralayıp, kaymak istedi. Ancak hiçbir güvenlik önlemi olmayan, pist kullanma izni olmayan kızak kiralama yerinden kızak kiralayan anne Ceyda Uymuşlar, kızıyla birlikte kaymaya başladı. Elif ve annesi dik pistten hızla kayarken dere yatağına yuvarlandı. Kafasını kayaya çarpan küçük Elif ağır yaralandı. Annesi ise yı hafif yaralı olarak atlattı. Yaralı anne-kız, ambulans helikopterle Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Elif kurtarılamadı.

ULUDAĞ'DA AKILALMAZ ÖLÜM - TIKLAYIN

TELLER KAR ALTINDA

Kızakla kayma alanının dışında yaşanan kazanın ardından bölgede yapılması yasaklanırken, kızak kiralama da durduruldu. Kızak kiralama işi yapanların, jandarma denetiminden uzak bölgelerde kaçak kızak kiralayıp, vatandaşa kayacakları yer ve pist göstermediği ortaya çıktı. Uludağ'daki kayak işletmecilerinden Nusret Santur, olayda ihmal olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmadığını belirterek, "Güvenlik tedbiri alınmaması, bariyer ve filenin çekilmemesi ve kaçak kızak verilmesi faciaya sebep oldu. Fazla yağan kar nedeniyle koruyucu teller kar altında kalmış. Kızak bu tellerin üzerinden aşarak dere yatağına düşmüş" dedi.

KORUYUCU MİNDERLE KAYAK FACİASI - TIKLAYIN

Başka bir işletmeci Orhan Sarı ise, "Oraya teleferik kurduktan sonra kızaklar da kuruldu. Teleferikle inen müşteri de yakın olduğu için orayı tercih ediyor. Ama orada önlem alınmadığını bilmiyorlar. Kafasına göre kiraya veriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz göre göre ölüme...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN