Türkiye'nin en iyi haber sitesi

379. Hafta sonuçları

Her perşembe İdaresi tarafından düzenlenen 'da 379. haftanın sonuçları belli oldu. İşte merakla beklenen sonuçlar

Giriş Tarihi: 28.1.2015 11:40
Süper Loto 379. Hafta sonuçları
İdaresince düzenlenen oyununun 379. Hafta çekilişi yapıldı. Süper Loto'da, 379. haftanın kazandıran numaraları 5, 7, 10, 13, 50 ve 51 olarak belirlendi. Süper Loto çekilişinde 6 bilen 1 kişi, 6 milyon 510 bin 655 lira 45 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 91 kişi, 5 bin 929 lira yirmişer kuruş, 4 bilen 5 bin 935 kişi, 98 lira kırkar kuruş, 3 bilen 128 bin 532 kişi, 7 lira yetmiş beşer kuruş ikramiye alacak.

Büyük ikramiyeyi kazanan kişi kuponu Mersin'in Tarsus ilçesindeki bayiden yatırdı. Bu haftaki çekilişle 8 milyon 630 bin 339 lira 65 kuruş ikramiye dağıtıldı. Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 532 bin 314 lira 83 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 856 bin 438 lira 92 kuruş aktarıldı.

MERSİN'DE SÜPER LOTO TALİHLİSİ MERAKI

Son dört haftadır devreden Süper Loto'da dün yapılan çekilişte 6 bilerek 6 milyon 510 bin 655 lira ikramiye kazanan talihlinin kim olduğu, kuponun yatırıldığı Mersin'in Tarsus ilçesinde merak konusu oldu.

Kuponun yatırıldığı bayinin işletmecisi Erdal Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, Süper Loto'nun dünkü çekilişinde büyük ikramiye isabet eden ''5, 7, 10, 13, 50, 51'' numaralı kuponun kendi iş yerinde yatırıldığı için mutlu olduğunu söyledi.
Yaklaşık 11 yıldır Milli Piyango bayiliği yaptığını belirten Demirkol, kuponun buradan yatırıldığının duyulmasının ardından vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ifade etti.

Geçen haftadan bu yana bayisinden 474 kişinin Süper Loto oynadığını belirten Demirkol, "Benim bayimden ilk kez 6 bilen biri çıktı. Kimin kazandığını bilmiyorum. İkramiyesini güle güle harcasın. İnşallah iyi yerlerde kullanır.'' dedi.
Öte yandan, bayiye gelen kişiler de ikramiyenin kime çıktığını merak ettiklerini belirtti.

SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
Süper Loto'da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.
Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper Loto 379. Hafta sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN