Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hanımağa'ya veliaht sürprizi

Ağabeyi M. Fuat Kuseyrioğlu'nun ölümüyle tarım arazilerinin başına geçen "Hanımağa" lakaplı Ferhan Kuseyrioğlu'nun, evlilik dışı bir yeğeni olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Hanımağa'ya veliaht sürprizi
Hatay'da 20 yıl önce ağabeyinin ölümü üzerine tekstil desinatörlüğünü bırakarak ailesine ait tarım arazilerinin başına geçen ve 'hanımağa' olarak anılan işkadını Ferhan Kuseyrioğlu, 30 yıl sonra "yeğen" sürpriziyle karşılaştı. Hanımağa'nın ölen ağabeyi Mehmet Fuat Kuseyrioğlu'nun evlik dışı bir oğlu olduğu ortaya çıktı. 30 yaşındaki oğul Cenk Bakırcı, açtığı babalık davasını kazanıp tanınmış ailenin tek erkek veliahtı oldu. İstanbul'da Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil bölümünü bitiren Ferhan Kuseyrioğlu, yurtdışına gidip çalışmayı düşünürken, ağabeyi Mehmet Fuat Kuseyrioğlu 1994 yılında öldü. Yurtdışı hayalleri suya düşen Ferhan Kuseyrioğlu, Hatay'a dönerek ailenin kalan tek çocuğu olduğu için işleri devraldı. Kendisini buğday, zeytin ve pamuk tarlalarının içinde bulan Ferhan Kuseyrioğlu 'hanımağa' olarak anılmaya başladı. Hatay'daki Bereket Osman Ağa Çiftliği'nin sahibi olan 44 yaşındaki Ferhan Kuseyrioğlu hiç evlenmedi. Çocuğu da yoktu. Tarım arazilerinde çalışan işçilerin çocuklarının bile eğitimini dahi üstlendi.

30 YIL SONRA

Ancak, Hanımağa, yıllar sonra gelen "yeğen" sürpriziyle şaşırdı. 29 yaşındaki Cenk Bakırcı, 20 yıl önce ölen M. Fuat Kuseyrioğlu'nun öz babasını olduğunu ileri sürdü. Cenk Bakırcı, avukatı Fehim Güneş aracılığıyla Hatay Aile Mahkemesi'nde, babalık davası açtı. Cenk Bakırcı'nın 1 yaşındaki iken annesi ve M. Fuat Kuseyrioğlu tarafından Antakya Hastanesi'ne götürüldüğü, o sırada hastane kayıtlarına babasının soyadı ile 'Cenk Kuseyrioğlu' olarak geçtiği ve bu isimle düzenlenen ilaç reçetesini mahkemeye sundu. Mahkeme kararıyla 20 yıl önce ölen, Bakırcı'nın babası olduğunu ileri sürdüğü M. Fuat Bakırcı'nın mezarı açıldı. Merhumdan alınan diş ve kemik örnekleri, kızından ve Cenk Bakırcı ile annesinden alınan kan ve doku örnekleriyle birlikte Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen 5 Ocak 2015 tarihli raporda, 1994 yılında ölen Mehmet Fuat Kuseyrioğlu'nun, yüzde 99.99 ihtimalle Cenk Bakırcı'nın "biyolojik babası olabileceği" belirtildi. Hatay Aile Mahkemesi de dinlenen tanıklar, dava dosyasına sunulan bilgi ve belgeler, Adli Tıp Kurumu raporu doğrultusunda, 20 yıl önce ölen M. Fuat Kuseyrioğlu'nun, Cenk Bakırcı'nın babası olduğuna karar verdi. Nüfus kayıtlarının da bu şekilde düzenlenmesini kararlaştırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hanımağa'ya veliaht sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN