Eski eşi tehditten ceza

Prof. Dr. Murat Öncel, eski eşi Şahnaz Çakıralp'in kendisini tehdit ettiği iddiasıyla açtığı davanın karar duruşmasında şikâyetini geri çekmek istedi. Hâkim, Çakıralp'e verdiği 5 aylık hapis cezasının infazını erteledi

Giriş Tarihi: 31.1.2015
Eski eşi tehditten ceza
İki yıllık dava süreci, Prof. Dr. Murat Öncel'in "Eski eşim Şahnaz Çakıralp beni tehdit etmekte ve hakarette bulunmaktadır" demesiyle başladı. Boşandığı kocası Prof. Dr. Murat Öncel'e 50 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilen oyuncu Çakıralp için Öncel'i "Çevresinin geniş olduğunu, adamlarının bulunduğunu ve kendisini öldürteceğini belirterek tehdit ettiği" gerekçesiyle tehdit ve hakaret suçundan 4 yıla kadar hapis istendi.

'ÖZÜR DİLENDİ' AMA...
Sanık Ali Dönmez hakkında da Öncel'i Çakıralp'in istediği nafaka ve tazminatı vermesi için ölümle tehdit ettiği iddiasıyla 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Karar duruşması, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görüldü. Öncel'in avukatı Ayşe Sağlam, kendilerinden özür dilendiği gerekçesiyle şikayetten vazgeçti ve davanın düşürülmesini istedi. Sağlam "Taraflar boşanmışlardır. Boşanma kararı kesinleşmiştir. Tarafımızdan özür dilenmiştir. Bu nedenle şikayetten vazgeçiyoruz. Dava düşürülsün" dedi. Mahkeme ise Çakıralp'e hakaret suçundan beraat, tehdit suçundan ise 6 ay hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulayan mahkeme, Çakıralp'in cezasını 5 aya düşürdü. Mahkeme, tehdit suçundan Çakıralp'in aldığı 5 aylık hapis cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi. Dönmez hakkında ise tehdit suçundan yeterli delil elde edilemediğinden beraat kararı çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski eşi tehditten ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN