Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den ocağında : 2 işçi yaralı

Giriş Tarihi: 31.1.2015 17:01
Maden ocağında kaza: 2 işçi yaralı

TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü den ocağında tavandan düşen kömür ve taş yığınlarının altında kalan işçiler Ramazan Toprak ve Kadir Başören yara aldı.

'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü den ocağında tavandan düşen kömür ve taş yığınlarının altında kalan işçiler Ramazan Toprak ve Kadir Başören yaralandı.
, bugün saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Maden ocağında tavandan düşen kömür ve taş yağınları işçiler Ramazan Toprak ve Kadir Başören'in üzerine geldi. İş arkadaşları tarafından kısa sürede küçük çaplı göçükten kurtarılan işçiler, tan çıkarıldı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçilerin vücutlarında kırık ve ezilmeler saptandı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş ve GMİS Karadon Şube Başkanı Neşet Cebeci acil serviste işçileri ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Alabaş, ocakta kısmi göçük meydana geldiğini, işçilerin kısa sürede kurtarılarak hastaneye kaldırıldığını, hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maden ocağında kaza: 2 işçi yaralı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN