90 yaşındaki solist mest etti

Giriş Tarihi: 1.2.2015 13:49 Güncelleme Tarihi: 1.2.2015 14:32
90 yaşındaki solist mest etti

Koronun en çok ilgi çeken ismi 90 yaşındaki solist Cevat Öztürk, dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Atakum İlçe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, önceki akşam sanat müziği severlerle buluştu. Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde verilen büyük ilgi gören konsere Atakum Belediye Başkanı Ak Partili İshak Taşçı ile İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz da katıldı. Volkan Sağlam'ın şefliğini yaptığı 48 kişilik koroda en büyük ilgiyi 90 yaşındaki solist Cevat Öztürk çekti. Konserde 'Ne çok çektim hasretini' adlı eseri seslendiren Öztürk'ün performansı ayakta alkışlandı. İlerlemiş yaşına rağmen performansıyla korodaki diğer arkadaşlarına örnek olan 2 çocuk 3 torun sahibi Cevat Öztürk, şöyle dedi:

"Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu olarak 4 aylık çalışmalarımızın neticesini bugün aldık. Arkadaşlarımızla birlikte hem emeğimizin karşılığını almak, hem de bizi izlemeye gelenlere keyifli dakikalar yaşatmak istedik. Hocamız, şefimiz Volkan Sağlam bizi bu günlere getirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Bende ki bu sanat aşkı çocukluğumdan bu yana geliyor. Çocukken kendi kendimize söylerdik. Zamanla müziğe daha aşina olduk ve bu günlere geldik."

Koro olarak kalabalık bir aile olduklarını ifade eden Koro Şefi Volkan Sağlam ise, şu bilgileri verdi:

"Koro bünyesinde başarılı solistlerimiz var. 4 yıldır birlikte çalışıyoruz. Ben kendilerinden çok memnunum. Koromuzda öğretmen ve doktor gibi meslek gruplarından arkadaşlarımız var. 48 kişiden oluşan koromuz, 32 şarkıdan oluşan repertuarıyla sanat müziği severlerle buluştu. Konserimize gösterilen ilgi bizi son derece mutlu etti. İnşallah biz de buraya gelenlere keyifli dakikalar yaşatabilmişizdir."

Konserin son bölümünde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, koro sanatçılarının arasına katılarak şarkılara eşlik etti. Konser bitiminde Belediye Başkanı Taşçı, 90'lık solist Cevat Öztürk ve Koro Şefi Volkan Sağlam'a 'teşekkür belgesi' verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
90 yaşındaki solist mest etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN