Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 yi batırdı

Giriş Tarihi: 1.2.2015 15:36
Lodos 100 tekneyi batırdı

’nin İzmit ilçesinde balıkçı barınağında şiddetli nedeniyle geçtiğimiz 3 gün içerisinde 100 battı.

'de şiddetli tan dolayı 100 balıkçı si battı. İzmit ilçesinde bulunan balıkçı barınağında 3 gündür süren şiddetli lodosa dayanamayan tekneler suya gömüldü.

Rüzgarın hızının zaman zaman saatte 120 kilometreye ulaştığını iddia eden balıkçılar, kendilerine sahip çıkılmasını istedi.

Teknelerinden biri batan, diğerini ise dalgadan dolayı karaya çekemediğini söyleyen 20 yıllık balıkçı İsmail Masdaklıoğlu, "Bu hava beklenen bir havaydı. Ama ben 1981'den beri sahildeyim. Çocukluğumuzdan beri sahildeyiz. Burada doğduk, burada büyüdük, böyle bir hava görmedik. Bu beklediğimiz bir havaydı ama bu bizim kaderimiz değil. Bunu kader diye bize yazgı yazanların olayı bu. Bizim burada sahilde 100 tane teknemiz parça parça oldu. Bu 100 tane teknemizin de vebali bize ufak bir mendirek yapmayanlarındır. Bu durum aşağı yukarı 3 gündür beklenen bir havaydı ama bu kadar da fazla olmasını beklemiyorduk. Daha evvel bu kadar olmuştu ama 5-10 dakika sürmüştü. Bu kadar uzun süreli, böyle bir şey olmamıştı. Bu bir afet. Bunu ilgililerin, büyüklerimizin gelip burada bizim halimizi görmesini istiyoruz. Perişan bir haldeyiz. Bu Allah'tan gelen bir şey. Birilerinin bizim burada halimizi görüp de bize yardım etmesini istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz. Allah'tan geldi. Yapacak bir şey yok. Tek istediğim birilerinin gelip burada bizim elimizden tutması. Hiçbir şeyimiz kalmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lodos 100 tekneyi batırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN