Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğduğu hastanede öğrenci oldu

Giriş Tarihi: 2.2.2015 17:38
Doğduğu hastanede öğrenci oldu

Konya'da Emine Melike Dalaman, doğduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde doğumunu yaptıran Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu ile aynı fakültede öğrencisi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Emine Melike Dalaman (20), üniversite sınavında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesini kazandı. Birincisi sınıf öğrencisi olan Dalaman, doğum yaptığı hastanede eğitim görüyor.

Dalaman'ın bir başka mutluluğu ise doğumunu yaptıran, hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu'nun da öğrencisi olmak.

"GURUR VERİCİ BİR ŞEY"

Dalaman yaptığı açıklamada, doğumunu yaptırdığında doktoru, üniversiteyi kazandığında da öğretmeni olan Çolakoğlu'nun desteğiyle iyi bir hekim olacağına inandığını söyledi.

Doktorluğun kutsal ve hayat boyu süren bir meslek dalı olduğunu aktaran Dalaman, "Bu çok gurur verici bir şey. Daha iyi yerlere gelmem, doktorumun ve öğretmenimin ışığında olacak" dedi.

Üniversiteyi kazanmadan önce de tanıdığı Çolakoğlu'nun çok iyi bir doktor olduğunu anlatan Dalaman, doktorunun öğretim üyesi olduğu hastanede iyi şeylere imza atacağına inandığını aktardı.

Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu ise 20 yıl önce doğumunu yaptırdığı bebeğin, şimdi öğrencisi olmasından dolayı ayrı bir sevinç yaşadığını dile getirdi.

Çolakoğlu, öğrencisine güvendiğini, iyi hizmetler yapacağına inandığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğduğu hastanede öğrenci oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN