Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şeyleriyle zıt dördüzler 15 yıl sonra aynı pozu verdi

Ayrı yumurta dördüzleri Mustafa, Ayşe, Mehmet ve Zehra'nın annesi Ülkü Babaoğlu: Her birinin boyları da farklı, huylarıd a...

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Her şeyleriyle zıt dördüzler 15 yıl sonra aynı pozu verdi
Kahramanmaraş'ta15 yıl önce üçer dakika arayla dünyaya gelen Zehra, Mustafa, Ayşe ve Mehmet birinci doğum günü hatırası olarak anneleriyle 15 yıl önce bir fotoğraf stüdyosunda çektirdikleri aynı pozu yıllar sonra SABAH için verdi. Ancak dördüz olmalarına rağmen birbirlerine ne fiziksel ne de huy ve düşünce tarzı yönünden benzeyen kardeşler için anne Ülkü Babaoğlu "Sanki ayrı zamanda doğmuş gibiler. Huyları, tarzları, hedefleri, yeme tercihleri hatta fiziksel olarak hiçbir şeyleri birbirlerine benzemiyor. Ayşe daha korumacı ruhlu, Mehmet lider ruhlu, duygusal olan Zehra, daha sosyal ve çevresiyle çok rahat iletişim kuran sosyal yönü fazla olan ise Mustafa" diyor. Dördüz kardeşlerden Zehra, Mehmet ve Mustafa 2'şer kilo, Son doğan Ayşe ise 2 kilo 400 gram dünyaya geldi. İlk doğan çocuk ile son doğan kardeşi arasındaki boy ve kilo farklılıkları hiç değişmemiş. İlk doğan Zehra bugün 43 kilo 1.50 boyunda Son olan Ayşe ise 65 kilo ve 1.71 boyunda. Anne Babaoğlu dördüz Çocuk sahibi olmanın nasıl bir duygu olduğunu "8 öpülesi yanak, 8 gülen göz, seni kucaklayan 8 kol, "Seni seviyorum annem" diyen 4 dil. Senin şefkatine ihtiyacı olan 4 ayrı kalp" diye açıklıyor.

'HAYATA 4-0 ÖNDE BAŞLAMAK'
Dördüz kardeşlerden biri olmanın avantajlarını Zehra "Hiyerarşinin ne demek olduğunu hiç bilmeden kalabalık kardeşliği yaşamak", Mehmet "Ben değil 'biz' diyerek büyümek", Mustafa " Hepimizin ayrı bir hobisi olduğu için evde can sıkıntısı yaşamamak" Ayşe ise "Hayata 4-0 önde başlamak. Arkadaşlığı, kardeşliği, sırdaşlığı ve dostluğu bir arada istediğin her an yanı başında bulabilmek" şeklinde sıralıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şeyleriyle zıt dördüzler 15 yıl sonra aynı pozu verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN