Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Cahit Süzer etti

İşadamı Mustafa Süzer'in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer, Bahçeşehir'deki ofisinde silahla etti.

Giriş Tarihi: 3.2.2015 13:29 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 17:43
Hüseyin Cahit Süzer intihar etti
İş adamı Hüseyin Cahit Süzer ofisinde etti. Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer'in 62 yaşındaki kardeşi Hüseyin Cahit Süzer'in silahla yaşamına son verdiği ve Süzer'in intihar etmeden önce not bıraktığı öğrenildi.

Olay, Hüseyin Cahit Süzer'in Bahçeşehir'de bulunan ofisinde meydana geldi. Saat 11.30 sıralarında ofise gelen Süzer'in soyadı öğrenilemeyen Aygül adlı sekreteri, kapının kilitli olması ve arkasında anahtar bulunması nedeniyle içeri giremedi. Süzer'in telefonları da açmaması üzerine, sekreter çilingir çağırdı. Saat 12.00 sıralarında çilingirin kapıyı açmasıyla içeri giren sekreter, işadamını kanlar içinde bulurken, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi.

NOT BIRAKTI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Hüseyin Cahit Süzer'in öldüğünü belirledi. Ofise Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 3 saatlik incelemenin ardından, Süzer'in cenazesi Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
Süzer'in intihar etmeden önce not bıraktığı öğrenilirken, notun içeriği hakkında bilgi alınamadı.

Öte yandan, Süzer ile aynı sitede kalan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı da olayın gerçekleştiği B-6 Blok'a gelerek yetkililerden bilgi aldı. İşadamı Süzer'in emlak alım satım işleri yaptığı öğrenildi.

Şirket kaynaklarının hurriyet.com.tr'ye verdiği bilgiye göre Hüseyin Cahit Süzer'in Süzer Grubu'nda herhangi bir görevi bulunmuyordu.

SÜZER'İN CENAZESİ ADLİ TIP'A GETİRİLDİ


Bahçeşehir'deki ofisinde başına silah sıkarak intihar eden ünlü işadamı Mustafa Süzer'in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer'in (62) cenazesi Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Polis ekipleri ve savcı tarafından ofiste yapılan ve yaklaşık 3 saat süren incelemenin ardından, Süzer'in cenazesi, cenaze aracıyla Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Cenaze arabasına, Süzer'in ailesi ve yakınları da otomobilleriyle eşlik etti.

Hüseyin Cahit Süzer'in cenazesinin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

MUSTAFA SÜZER KİMDİR

Mustafa Süzer, 1948, Gaziantep doğumlu, iş adamıdır. Süzer Holding Onursal Başkanıdır.

Orta öğreniminden sonra, sırasıyla Hukuk Fakültesinde ve İktisadi ve Ticari İlimler akademisinde öğrenim görmüştür. Mustafa Süzer iş hayatına daha üniversitedeyken atılmış ve başlangıçta babasıyla birlikte aile işinde çalışmaya başlamıştır.

Kendi adına başlatıp kurduğu ilk iş, 1967'de Gaziantep'te faaliyete başlayan Yapsan A.Ş.'dir. Bu şirket inşaatçilik ve inşaat malzemeleri ticareti ile iştigal etmiştir. Mustafa Süzer daha sonra inşaat makinaları imalatı ve ilaveten yiyecek ve dayanıklı tüketim malları ticareti işine de girmiştir.

1977 yılında işini İstanbul'a taşımaya karar vermiştir. Aynı yıl İstanbul'da iç ve uluslararası ticaretten turizm, nakliye, elektronik ve tekstile uzanan bir yelpazede çeşitli işlerle uğraşmaya başlamış ve şirketler kurmuştur. 1982 yılında Süzer Grubu bünyesindeki sektörler ve şirketleri Süzer Holding A.Ş. altında organize etmiştir.

MUSTAFA SÜZER HAYATINDAN KESİNTİLERİ BÖYLE ANLATMIŞTI - VİDEO


Süzer Grubu halen dört ana sektörde faaliyet göstermektedir. Arazi ve Emlak geliştirme Yatırımları ve İnşaat/Taahhüt ile Turizm ve Turizm yatırımları, Finans (Bankacılık ve diğer entegre faaliyetler) , Enerji, ve Hizmet, Grubun uzun vadeli amaçları ve stratejisine uygun olarak geliştirdiği işler arasındadır. 1992 yılında kurulmuş olan Kentbank A.Ş. ile Enerji yatırımları Süzer Grubunun öncelikli yatırımları arasında yer almaktadır.

Mustafa Süzer, Süzer Holding organizasyonunda Yönetim Kurulu Başkanı ve İdari Başkan olarak ifa ettiği sorumlulukların yanı sıra, kişisel uğraşı olarak arazi geliştirme işi ile özellikle ilgilenmektedir ve bu kapsamda birçok proje de gerçekleştirmiştir.

Mustafa Süzer 1984-1990 yılları arasında Türk Dış Ticaret Derneği'nin (TÜRKTRADE) Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. 1988 yılınında kurulan Türk Toplu Konut Yapımcıları Derneği'nin (TOKYAD) Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Mustafa Süzer İngilizce bilmektedir ve iki erkek, bir kız çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Cahit Süzer intihar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN