Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den son dakika tahmini

Giriş Tarihi: 3.2.2015 09:04 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 09:42
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

'den alınan bilgiye göre yurt geneli yağışlı geçecek.

Kuzey, iç ve batı kesimlerde görülen Lodos fırtınası nedeniyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde yaşanabilecek soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere dikkat çeken , vatandaşlardan dikkatli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile zamanla Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; bu akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, Kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesinin beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, kar erimeleri, kara, hava ve deniz ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ile çatı uçmaları gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

FIRTINA UYARISI

Bodrum ile Marmaris ve Manavgat ile Anamur arasında denizlerde güneybatıdan fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla'da hava parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak geçecek. Hava sıcaklıkları Antalya'da 18, Burdur ve Isparta'da 11, Muğla'da ise 10 derece olacak.

Rüzgar, güney orta kuvvette, Muğla geneli ile doğu ilçeleri ve Kaş ile Kumluca arası kuvvetli olarak esecek.

Bodrum ile Marmaris ve Manavgat ile Anamur arası denizlerde güneybatıdan fırtına bekleniyor. Dalga yüksekliğinin Bodrum ile Marmaris'te yaklaşık 2,5 metreye, Manavgat ve Anamur'da ise yaklaşık 5 metreye ulaşması tahmin ediliyor.

SOBA VE BACA GAZI UYARISI

Meteoroloji, Kuzey, iç ve batı kesimlerde görülen Lodos fırtınası nedeniyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde yaşanabilecek soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı da tedbirli ve dikkatli olunması uyarısında bulundu.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, Bursa ve Balıkesir çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge'nin kuzey ve batısında toz ve kum taşınımı bekleniyor

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin, Orta Karadeniz bölümünün yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, batısının çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Malatya, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde Muş çevrelerinde sis, bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, batısının zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinin yağmurlu, doğusunun yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

İSTANBUL: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(9)

İZMİR: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

ADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı.(18)

ANTALYA: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.(16)

MERSİN: Parçalı zamanla çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı.(18)

KONYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(10)

TRABZON: Parçalı bulutlu.(15)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(13)

GAZİANTEP: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu.(12)

SANLIURFA: Parçalı zamanla çok bulutlu.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN