'den son dakika tahmini

Giriş Tarihi: 4.2.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 09:35
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında bulundu.

Yağışların, sabah saatlerinde Hatay'ın kıyı ilçeleri ve Osmaniye, öğle saatlerinde Artvin'in kıyı kesimi ile Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken, , oluşabilecek ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Bursa, Yalova, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Amasya ve Tokat çevreleri ile Adana'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; sabah saatlerinde Hatay'ın kıyı ilçeleri ve Osmaniye, öğle saatlerinde Artvin'in kıyı kesimi ile Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, Doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Çeşme çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, yağışların; sabah saatlerinde Hatay'ın kıyı ilçeleri ve Osmaniye, öğle saatlerinde Artvin'in kıyı kesimi ile Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğne işaret ederken, oluşabilecek ani sel, su baskını gibi olumsuzluklar konusunda ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteorolojiye göre, rüzgarın, Doğu Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Çeşme çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Vatandaşlar, yaşanabilecek kar erimeleri nedeniyle kara, hava ve deniz ulaşımında meydana gelebilecek aksamalara ve Doğu Anadolu'nun doğusunda beklenen güneybatı (Lodos) yönlü rüzgar nedeniyle yaşanabilecek soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı uyarıldı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Çanakkale çevreleri ile Edirne'nin güney ve Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinin, akşam saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Bursa ve Yalova çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana'nın doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kayseri, Niğde, Aksaray, Nevşehir ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; öğle saatlerinde Artvin'in kıyı ilçeleri ile Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğu kesimlerinde güney ve güneybatı(lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu.(13)

ANKARA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, zamanla az bulutlu.(8)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve batı ilçeleri ile öğle saatlerinde il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer puslu.(18)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu.(19)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu.(18)

KONYA: Parçalı bulutlu, zamanla az bulutlu.(10)

SAMSUN: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

TRABZON: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

KARS: Çok bulutlu, gece saatlerine kadar kar yağışlı.(0)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı.(9)

GAZİANTEP: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı.(12)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN