Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sihirbaz'

Alman ların "İmkânsız" dediği ı gerçekleştirerek tıkalı damarları açmayı başaran Doç. Dr. Kalko, tekerlekli sandalyedeki hastayı ayağa kaldırdı

Giriş Tarihi: 4.2.2015
'Sihirbaz' doktor
Her şey 3 yıl önce bacakları tutmayan gurbetçi Feridun Kebiroğlu'na (39) Almanya'nın Hannover kentindeki bir hastanede konulan teşhisle başladı. Anjioloji Uzmanı Doç. Dr. Ludwig Caspary, uzun tedavi sürecinin ardından bacak damarları tamamen tıkanan ve tarifsiz acılar çeken Kebiroğlu'na acı haberi verdi. İki bacağının da diz üstünden kesilmesinden başka çare olmadığını açıkladı. Ancak gurbetçi Kebiroğlu durumu kabullenmeyip çareler aramaya başladı. TV'de yaptığı sıra dışı larla gündeme gelen Türk damar cerrahı Doç. Dr. Yusuf Kalko'yu görüp umutlandı. Hemen randevu aldı. Kalko, Almanların "İmkânsız" dediği ameliyatı gerçekleştirip damarları açtı ve diz üstünden kesilecek Kebiroğlu'nun bacaklarını kurtardı. Kebiroğlu kısa sürede sağlığına kavuştu.

2 BİN YIL ÖNCEKİ BEYİN AMELİYATI KUSURSUZ BULUNDU - TIKLAYIN

ALMANLARI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ
Tekerlekli sandalyeyle büyük acılar içinde ayrıldığı Almanya'ya sağlam bacakla dönen Kebiroğlu, Alman ları şaşkına çevirdi. Doç. Dr. Kalko'nun başarısı ve Kebiroğlu'nun iyileşme hikayesi 3 yıldır Alman doktorların diline dolandı. Ameliyattan sonra halen tıkanmayan damarlar ayrıca merak konusu oldu. Hannover'in en büyük hastanesi ve doktorları, Türk doktoru bu ameliyatta uyguladığı tekniğini anlatmak üzere Almanya'ya davet etti. Doç. Dr. Caspary, "Biz, Kebiroğlu'nu ameliyat için beklerken 'bir sihirbazlık' ameliyatıyla tekrar ayağa kalktığını gördük. Uçağa binmeden ağrılarını hafifletmek için morfin yaptırdı ve gitti. Geri dönüşü hayret vericiydi. Sapasağlam geldi. Türk meslektaşımızı tebrik ediyoruz. Yaptığı ameliyatı ve kullandığı tekniği çok merak ediyoruz" dedi.

KADIN DOKTORDAN ŞOK "SEZARYEN" İDDİASI - TIKLAYIN

ŞAHDAMARI TEKNİĞİ
Doç. Dr. Kalko, hastanın geldiğinde durumunun umutsuz olduğunu aktardı. Kalko, "Biz şahdamarında uyguladığımız tekniği bacağa uyarladık. Üstüne bypass yaptık. Bükümlü damarlarda şahdamarını ikiye böldük ve içini temizledik. Sonra da damarın boyunu kısaltıp uç uca diktik ve kanal bulduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sihirbaz' doktor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN