Baldız vahşetinde flaş gelişme

İstanbul Esenler Otogarı’nda gerçekleştirilen saldırının failleri müthiş bir takip sonucu yakalandılar.

Giriş Tarihi: 6.2.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 10:56
Baldız vahşetinde flaş gelişme
Mardin'den 6 gün önce geldikleri İstanbul Esenler Otogarı'nda uğradıkları bıçaklı saldırıda Hamdullah Ayaydın'ı öldüren ve yasak aşk yaşadığı baldızı Ceylan İnal'ın da yaralayan zanlılar müthiş bir takip sonucu yakalandılar.

Polis, olaydan sonra kamera görüntülerinden altı kişi oldukları tespit edilen zanlıların izini sürerken saldırıda yaralanan genç kız ifade verdi.

İfadesinde babasını da suçladığını belirten Ceylan İnal, "Otobüs otogara yanaştığında inmek için hazırlanırken, amcaoğullarımdan bir tanesi yanımıza geldi. Amcaoğullarım bıçaklarla Hamdullah'a saldırdı. Kardeşlerim Y.İ. ve S.İ.'de 'sen ne yaptın' diyerek sırtımdan ve göğsümden beni bıçakladı."dedi.

Genç kızın bu ifade doğrultusunda baba Sabri İnal Mardin'de gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan baba Sabri İnal serbest kaldı. Cinayet ekipleri 6 şüphelinin peşine düştü.

Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada zanlıların İstanbul'daki inşaat işlerinde çalışan akrabalarının evleri arandı. Aramalarda zanlıların kanlı elbiseleri bulunurken zanlıların İzmir'e kaçtıkları tespit edildi. İstanbul polisi, İzmir polisini uyarırken, bir ekip de İstanbul'a gitti. Altı kişi gözaltına alınırken aralarında İnal'ın kardeşleri Y.İ. ve S.İ.'nin bulunduğu sanıkların İstanbul'a getirileceği belirtildi.

YÜZÜ VE KİMLİĞİ DEĞİŞİYOR

Mardin'den ablasının birlikte yaşadığı Hamdullah Ayaydın'la İstanbul'a kaçınca Esenler Otogarı'nda kardeşleri tarafından bıçaklanan Ceylan İnal'a (19) koruma tahsis edildi. Hastanede polis korumasında tedavi gören Ceylan için avukatı "Tanık Koruma Kanunu" maddelerinin uygulanmasını istedi. Ceylan'ın ilk etapta kimlik bilgileri ve adresi değiştirilecek. Ceylan'a estetik operasyonla yüz değiştirme uygulanacak.

9 AY ÖNCE DUYGUSAL İLİŞKİ BAŞLADI

Polis korumasında tedavisine devam edilen C.İ., hastane odasında ifade vermişti. Saldırıda öldürülen eniştesi Hamdullah Ayaydın ile 9 ay önce duygusal ilişki yaşamaya başladığını anlatan c.i., "Birbirimizi çok sevdik. Bir süre sonra kaçtık. Ancak sonra pişman olup eve döndük. Ailelerimize birlikte olmadığımız halde birlikte olduğumuzu söyledik. Amacımız ailelerimizi evlenmemizi kabul etmeye mecbur bırakmaktı. Ama 'Siz abi-kardeşsiniz, nasıl böyle bir şey yaparsınız?' diyerek, kızdılar" dedi.

Eniştesi ile kendi ailesinin tepkileri üzerine yeniden kaçma kararı aldıklarını ifade eden C.İ. "Babam 3 amca oğlumu peşimizden Viranşehir'e göndermiş. Ağabeyim Y.İ. ile kardeşim S.İ., Esenler ve Bakırköy'de çalışıyor. Amca oğullarım, Viranşehir'den hangi otobüse bindiğimizi tespit edip peşimizden gelmiş" diye konuştu.

'NASIL YAPARSINIZ?'

C.İ. saldırı anını ise şöyle anlattı: "Otogarda indik. Amca oğullarımdan biri yanımıza geldi. 'Siz nasıl böyle bir şey yaparsınız?' diye sakince konuştu. Sonra diğer amca oğullarım ve kardeşlerim geldi. Sesleri yükselmeye başladı. Amca oğullarım ve kardeşlerimin ellerinde bıçak vardı. Amca oğullarım bıçaklarla Hamdullah'a saldırdı. Ağabeyim Y.İ. ile erkek kardeşim S.İ. de 'Sen ne yaptın?' diyerek, bana saldırdı. Sırtımdan ve göğsümden bıçakladılar. Hamdullah yerde yatıyordu."

İddialara göre, Mardin Kızıltepe'den baldızı C.İ. (19) ile kaçarak İstanbul'a giden Tır şoförü Hamdullah Ayaydın (25), otobüsten indiği anda yakınlarının bıçaklı saldırısına uğramıştı. Ayaydın hayatını kaybederken, baldızı C.İ. ise ağır yaralanmıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baldız vahşetinde flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN