Türkiye'nin en iyi haber sitesi

alana 10 sağlık kuralı bedava

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Cep telefonu alana 10 sağlık kuralı bedava

satın alanlara, sağlık uyarılarının yer alacağı kitapçık dağıtılacak. Kulaklık kullanılması, çocuklardan uzak tutulması öneriliyor

, le mücadele kapsamında cep telefonlarının yanında 'Sağlık Uyarı' kitapçığı dağıtacak. Satın alınan her n yanında kitapçık verilecek. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Seçil Özkan, kitapçığın Sağlık Bakanlığı uzmanları tarafından hazırlanıp ve Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu tarafından dağıtılacağını belirterek "Şu an için cep telefonu kullanımına bağlı bilimsel kanıtlanmış bir kanser vakası ya da artışı yok. Ancak yeni teknolojilerin hayatımıza giriş süreci hastalıkların yayılma süreci açısından çok da uzun değil. Gelecekte olası zararlara karşı önlem almak zorundayız" dedi. Bilimsel araştırmalara göre baz istasyonlarının çevreye yaydığı iyonize ışınlara sürekli ve yüksek oranda maruz kalındığında baş ağrısı, uykusuzluk, öğrenme güçlü gibi sorunlar çıkarabileceğini belirten Özkan kablosuz bağlantıların da evlerde sürekli açık tutulmaması, kullanılmadığı sürelerde kapalı olması gerektiğini kaydetti. İşte cep telefonlarının yanında dağıtılacak sağlık kitapçığındaki uyarılar:

HER İKİ KİŞİDEN BİRİ KANSER OLACAK - TIKLAYIN

CEP TELEFONUNUN EVRİMİ - TIKLAYIN

Hamileler ve çocuklar cep telefonu kullanmasın. Kullanma yaşı olabildiğince ertelensin.
Kulaklıkla konuşun yoksa hoparlör modu kullanın. Telefonu baş bölgesinden uzak tutun.
Acil durumlarda cep telefonuyla konuşun. Kablolu hattı tercih edin.
Numara çevirdikten sonra hat bağlanıncaya kadar telefonu vücuttan uzak tutun.
Arama geldiğinde telefonu açtıktan sonra kulağınıza götürün.
Cep telefonu alırken SAR değeri düşük telefon alın.
Cep telefonlarını kalp beyin ve böbrek gibi organlardan uzak tutun.
Uyurken cep telefonlarını kapatın, kapatmayacaksanız en az 1 metre uzağa koyun.
Hareketli araçlardayken sürekli baz istosyonu arayan cep telefonu daha fazla elektromanyetik dalga saçar. O nedenle hareketli araçla cep telefonu vücudunuzdan uzak tutun. Telefonu araçtayken vücudunuzdan uzak bir yere yerleştirin.
Araç kullanırken cep telefonu kullanmak dikkati azaltır. Özellikle yağışlı ve sisli havalarda cep telefonu kullanmak kazalara neden olmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep telefonu alana 10 sağlık kuralı bedava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN