Görme engellinin bastonunu çaldı

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Görme engellinin bastonunu çaldı

Görme engelli adamın yere koyduğu bastonu çalındı. Mustafa Fort bastonunu alıp giden çocuğa "O benim gözüm kulağımdı, senin işine yaramaz" diye seslendi

Kahramanmaraş'ta doğuştan görme engelli olan Mustafa Fort, geçen pazartesi günü, Milli Egemenlik caddesi üzerindeki bir esnaf arkadaşını ziyarete gitti. Hava güzel olduğu için işyerinin önüne 2 sandalye koyan Fort ve arkadaşı sohbet etmeye başladı. Bu sırada Mustafa Fort, özel yapım özürlü bastonunu, sandalyenin yanındaki ağacın dibine koydu. Bir süre sonra müşteri gelince arkadaşı dükkana girdi. Fort da yalnız kaldı. Bu sırada yoldan geçen bir çocuk, ağacın dibinde katlanmış bastonu gördü.

'KENDİMİ TÜKENMİŞ HİSSETTİM'
Arkası dönük olarak oturan Mustafa Fort'un görme özürlü olduğunu da fark etmeyen çocuk, tam olarak ne işe yaradığını bilmediği ve ağacın dibine atılmış olduğunu sandığı bastonu merak ederek aldı. Arkadaşıyla biraz daha sohbet eden Mustafa Fort, evine gitmek için kalkacağı sırada bastonu koyduğu yere elini uzattı. Bulamayınca da arkadaşının alıp başka bir yere koyduğunu sanarak bastonunu istedi. Ancak arkadaşı da bastonu görmediğini söyledi. Çevrede bastonu arayan ancak bulamayan Mustafa Fort'un arkadaşı, bunun üzerine işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince, bastonunun bir çocuk tarafından alındığını gördü. Yıllardır kullandığı özel bastonundan olan ve bu nedenle sokağa çıkamayan Mustafa Fort, "O benim elim, gözüm kulağım, elim ayağım, en yakın dostumdu. Elimi attığımda koyduğum yerde bulamayınca bir anda kendimi tükenmiş hissettim" dedi. Mustafa Fort bastonun sadece görme engellilerin işine yarayacağını söyledi.

'MERAKTAN ALMIŞTIR'
Mustafa Fort, "Çocuğun onu ne işe yaradığını bilerek almadığına eminim. Meraktan aldı. Bir işine de yaramaz. Hatta belki biraz ileride bir çöp kutusuna attı. Şayet duruyorsa lütfen belediye kayıp bürosuna teslim etsin" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme engellinin bastonunu çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN