Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silah Kraliçesi köstebeğe dava açtı

'Silah Kraliçesi' Nur Ala Aliş, 'özel hayatına ait bilgilerini anlattığı' gerekçesiyle dava açtığı eski çalışanı hakkında, tehdit olarak algıladığı mesajı nedeniyle de şikâyetçi oldu

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Silah Kraliçesi köstebeğe dava açtı
Silah Kraliçesi olarak anılan Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Nur Ala Aliş, eski çalışanı Hasan Seyrekbasan'a "iş ve özel hayatına ait bilgilerini başkalarına aktardığı" gerekçesiyle dava açtı. Tehdit olarak algıladığı bir mesaj nedeniyle çalışandan şikayetçi oldu. Avrupa'nın en büyük hafif silah üreticilerinden biri olan ve 72 ülkeye ihracat yapan Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ'nin ortağı Aliş, bir süre yanında çalıştırdığı Seyrekbasan'a iş ve özel hayatına ait bilgilerini arkadaşı Dilek Erşan'a aktardığı gerekçesiyle İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 40 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Aliş, ayrıca Seyrekbasan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir de suç duyurusunda bulundu. Nedeni ise Seyrekbasan'ın, Aliş'in gıda alışverişi yaptığı bir işyerinde yetkili olarak çalışan Züleyha Demir'e "Ala Hanım işi bitti" diye mesaj atması.

'ALA HANIM İŞİ BİTTİ'
İddiaya göre; Seyrekbasan Aliş'in yardımcısıydı. Aracını kullanıyor, gündelik işlerde çalışıyordu. Aliş, tutum ve davranışlarından memnun kalmadığı ve uyarılarını dinlemeyen Seyrekbasan'ın işine son verdi. Ancak birkaç ay sonra Seyrekbasan'ın işten ayrılınca arkadaşı Dilek Erşan'a iş ve özel hayatıyla ilgili bilgi aktardığını öğrendi. Seyrekbasan, Aliş'in alışveriş yaptığı bir işyerinde çalışan Züleyha Demir'e "Abla öbür taraftan Ala Hanım işi bitti artık siz de kopabilirsiniz size bırakıyorum artık her şey için teşekkürler" yazılı mesaj göndermişti. Aliş, sonradan öğrendiği mesajda geçen "Ala Hanım işi bitti" cümlesiyle kastedilen konuyu anlayamadı. Yaşananlar üzerine hukuki mücadele başlattı. Dilekçede, "Aliş, bu hususu bir tehdit olarak algılamıştır. Tehdit eden, özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden Seyrekbasan'a dava açma zarureti doğmuştur. Tüm bu yaşananlar Aliş'i manen yaralamış ve Aliş zor günler geçirmiştir. İş dünyasında tanınan bir kadın olan Aliş lehine 40 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verilmesini talep ediyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah Kraliçesi köstebeğe dava açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN