Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne eli ölümün kıyısından çekti

Antalya'da 40 metrelik falezde intihar girişiminde bulunan Gamze Yoldaş'ı, kendisi gibi anne olan Gülizar Çite kurtardı. Çite, "Yorulana kadar yalvardım. Aklıma kızım geldi. Sonunda ikna ettim" dedi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Anne eli ölümün kıyısından çekti
Antalya, geçen hafta yaşanan intihar girişimini ve o girişimden annelik inadıyla vazgeçiren Gülizar Çite'yi konuşuyor. Eşinden 8 yıl önce boşanan 12 yaşındaki Gamze Yoldaş'ı ölümün kıyısından alan olay şöyle gelişti:

BUNALIMA GİRDİ

Bunalıma giren Gamze Yoldaş, Salı akşamı işten çıktıktan sonra yakınlarına "Bu hayat bu kadarmış" mesajı atıp telefonunu kapatarak ortadan kayboldu. Ailesi polise başvurdu. Sosyal paylaşım sitelerinden yardım istedi. Ancak sonuç alınamadı. Yoldaş salı gecesi 01.00 sıralarında Antalya Karaalioğlu Parkı yakınındaki falezlere çıktı. 40 metrelik falezlerden atlamak üzereyken, bunalıma giren genç kadını o sırada arkadışyla parkta yürüyüş yapan Gülizar Çite farketti. Yoldaş'ı gördüğünde ne yapacağını bilemediğini söyleyen Çite, o anları SABAH'a anlattı.

'1.5 SAAT YALVARDIM'
"Oturmuş azgın dalgalara bakarak donuk halde bekliyordu. Konuşması için yalvardım ama yine hiç konuşmadı. Yüzümüze bile bakmadı. Tam 1.5 saat dil döktüm. Sonunda 12 yaşında bir oğlu olduğunu öğrenebildim. Ben de 4 yaşında bir kız annesiydim ve aklıma hemen kızım geldi. O'nu orada bırakamazdık. Ne pahasına olursa olsun bir anneyi kurtarmalıyım dedim. Artık yalvarmaktan yorulmuştum ama o 1.5 saatin sonunda birkaç kelime konuşturmayı başardım. Kurtarmakta kararlıydım. Elimizden kayıp gitmesinden korka korka O'nu ölümün kıyısından, Azrail'in kollarından çekil almayı başardık. Kayalıkların üzerinden parka çıkardıktan sonra derin bir oh çektik. Saat 02.30 olmuştu. Kurtarmıştık ama gecenin bir vakti O'nu orada bırakamazdık. Bizimle gelmek istemiyordu. Bunun üzerine biraz da zorlayarak otomobile bindirdik. Arkadaşım bize evime bıraktı. Evde de benimle hiç konuşmadı."

2 GECE MİSAFİR ETTİ
"Sabah işe gitmek için kalkıp kahvaltı hazırladım. Güçlükle birkaç lokma yedi ama benimle yine konuşmadı. Cep telefonu numarasını alıp işe gittim. Merak edip her dakika aradım. Ancak telefonu kapalıydı. Akşam döndüğümde de donuk gözlerle kanepeye uzanmış yatıyordu. Konuşmadığı için kim olduğunu öğrenemedim. Perşembe günüde evde tek başına bırakıp çıkmak zorunda kaldım. Akşam geldiğimde uzun yalvarışlarımın ardından oğlunun cep telefonunu alabildim.

'HERKES ONU ARIYORMUŞ'
"Arayıp ablası Fatma Yener Arı'ya ulaştım. Bu sırada Gamze Yoldaş'ın sosyal medyada ve tüm Türkiye'de arandığını öğrendim. Adresi verince hemen oğlu ile birlikte gelip aldılar. Meğer Antalya'da ve tüm Türkiye'de onu arıyorlarmış. Bir annenin hayatını kurtardığım için mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne eli ölümün kıyısından çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN