Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vahşi hayvanları çiftliğe hapsetmiş

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Vahşi hayvanları çiftliğe hapsetmiş

İşadamının çiftliğine yapılan baskında çok sayıda yaban hayvanı bulundu. Alp Özalp, "ABD'de olsa şerif bana madalya takardı" dedi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü'ne gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler jandarma ile birlikte Şile'nin Ovacık köyünde bir çiftliğe operasyon yaptı. Çiftlikte çok sayıda maymun, vaşak, geyik ve kanatlı yaban hayvanı ile karşılaşan ekipler gördükleri manzara karşısında şaşkına dönerken, çiftliğin tanınmış işadamlarından Alp Özalp'e ait olduğu ortaya çıktı. Görevlilerle tartışan Özalp, "Ben iyilik yapmışım. Ölecek bir hayvanı kurtarmışım. Şimdi bunları ormana salsanız ölürler. Bunları alın hayvanat bahçesine verin ama bunlar her gün tavuk yemeye ve et yemeye alıştılar. Hocalar, dekanlar bize bin kere teşekkür etti bunları kurtardığımız için" dedi. Bir görevlinin, "Bunları satıyor musunuz" sorusuna ise Özalp şu yanıtı verdi: "Ben mi? Ben kimim, işimi gücümü biliyor musun? Niye satayım? Sen istiyorsan hediye veririm. Maymun vermem. Geyik veririz. Şu ana kadar çok az hediye verdik. Kime verdik. Ali'ye 2 tane keçi verdik o kadar." Ekipleri karşısında görünce şaşkına dönen işadamı Alp Özalp'ın, "Amerika'da olsa şerif bana madalya takardı" dediği öğkrenildi.

'BU BENİM HOBİM'
Çiftlikte bulunan yaban hayvanlarına görevliler tarafından el konulurken, bu işi 10 yıldır hobi olarak sürdürdüğünü belirten Alp Özalp'a 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve CITES Sözleşmesi gereğince idari yaptırım uygulandı.

Alp Özalp'in çiftliğinde çok sayıda maymun, vaşak, geyik ve kanatlı yaban hayvanı ile karşılaşan ekipler, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşi hayvanları çiftliğe hapsetmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN