Şanlıurfa, Hatay ve Antalya'da - Son depremler

Giriş Tarihi: 10.2.2015 06:34 Güncelleme Tarihi: 10.2.2015 10:01
Şanlıurfa, Hatay ve Antalya'da deprem - Son depremler
Şanlıurfa ve Hatay bu sabah saatlerinde peş peşe meydana gelen ler ile sallandı. Sabah saat 03.25'te Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, saat 03.25'te merkez üssü Ceylanpınar ilçesi olan 4,2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Deprem yerin 22,36 kilometre altında gerçekleşti.

Şanlıurfa'da meydana gelen depremin hemen ardından bu sefer de Hatay sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, saat 04.02'de merkez üssü Samandağ ilçesi olan yer sarsıntısı kaydedildi.

Deprem yerin 26,45 kilometre altında gerçekleşti.

Yayladağı'nda 4.6, Kaş açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem

HATAY'ın Yayladağı İlçesi'nde 4.6, Antalya'nın Kaş ile Fethiye İlçesi açıklarında ise 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre merkez üssü Hatay'ın Yayladağı İlçesi olan 4.6 büyüklüğündeki deprem, yerin 26 kilometre derinliğinde meydana geldi. Saat 06.02'de meydana gelen depremde can ve mal kaybı olmazken sarsıntıyı hissedenler panikle kendini sokağa attı.

KAŞ VE FETHİYE AÇIKLARINDA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Antalya'nın Kaş ile Fethiye İlçesi açıklarında ise Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisi ön değerlendirme sonuçlarına dayanarak depremin bugün saat 07.31'de meydana geldiğini açıkladı. Yerin 24.55 kilometre derinliğindeki Antalya'nın Kaş İlçesi'ne bağlı Gelemiş Köyü'ne 120, Fethiye'nin Karadere Köyü'ne ise 123 kilometre uzaklıktaki bir noktada meydana gelen deprem sahil kesimindeki bazı yerleşim birimlerinde hissedildi.

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa, Hatay ve Antalya'da deprem - Son depremler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN