Heyelan korkusu uyutmuyor!

Giriş Tarihi: 11.2.2015 16:57 Güncelleme Tarihi: 11.2.2015 17:04
Heyelan korkusu uyutmuyor!

Zonguldak’ta Tepebaşı Mahallesi sakinleri, çamur deryasına dönen mahallelerinde korkudan uyuyamıyorlar.

Tepebaşı Mahallesi Nehir Sokak'ta 2 Ocak 2015 günü meydana gelen heyelan sebebiyle Yakup Yenitürk'e ait üç katlı binanın heyelan sebebiyle zarar görmesinin ardından mahalle sakinleri yeniden heyelan korkusu yaşıyor.Belediyeye ait su borusunda meydana gelen sızıntı sebebiyle toprağın çamurlaşarak mahalleye yayıldığını öne süren mahalle sakinleri, Zonguldak Belediyesi'ne tepki gösterdi.

'ZONGULDAK'TA BELEDİYE YOK"

11 kişilik ailesiyle yaşayan mahalle sakini Ersin Aslanbay, defalarca aramalarına rağmen Zonguldak Belediyesi'nin kendilerine yardımcı olmadığını söyledi.
Yılbaşından bu yana mağdur olduklarını söyleyen Arslanbay, "Bizim yanımıza hiç kimse uğramıyor. Ne belediye başkanı geliyor, ne vali geliyor. Biz Zonguldak'ta kimden sorumluyuz, inanın onu bilmiyorum? Vali de gelmedi bizim yanımıza, yetkililerden yardım istiyoruz. Bizim yiyecek içeceğimiz var. Yeter ki buranın önlemini alsınlar. Belediye ilk heyelan yaşandığında buraya gelmişti. Onun haricinde hiç kimse uğramadı. Belediyenin suyundan bu hale geldi. Zonguldak'ta zaten belediye yok, ben tanımıyorum" diye tepki gösterdi.

"BELEDİYENİN SESİNİ ANONSLARDA DUYUYORUZ"

Zonguldak Belediyesi'nin olası tehlikeye karşı önlem almasını isteyen Arslanbay, "Anonstan başka belediyenin sesini duymuyoruz. Belediye olsa yanımızda olurdu. Suların patlak olduğundan haberimiz yoktu. Ev yıkılmasaydı bu heyelandan haberimiz olmazdı. Belediye bizim buraya akan suyu kesmemiş. Su sabaha kadar aktı. Daha beter burayı oynattı heyelan oldu. Biz nereye gideceğiz. Evimde hastam var. Annem hasta kendini tanıyamıyor. Hayvanlarım var. 11-12 haneyim. Ben evimi terk edip de nereye gideceğim. Biz buraya gelecek yetkili istiyoruz. Hiç olmazsa böyle zamanımızda bizim yanımızda olsunlar. Suriyeliler kadar değerimiz yok. Şu Tepebaşı Mahallesi olarak Allah'a emanetiz. Tamam devletimiz güçlü. Ama bize de destek olsunlar sorunumuzu çözsünler" dedi.Mahalle sakinleri, heyelan korkusuyla 24 saattir uyuyamıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Heyelan korkusu uyutmuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN