Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oda oda katliam!

Eşini ile 2 kızını öldüren ve ardından aynı silahla intihar eden Enver Özdemir’i, torunu A.A. ikna edememiş.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 11:15 Güncelleme Tarihi: 12.2.2015 11:15
Oda oda katliam!
İzmir'in Buca İlçesi'nde tartıştığı eşini ve 2 kızını tabancayla öldürdükten sonra intihara kalkışan ve beyin ölümü gerçekleşen Enver Özdemir'in, olaydan önce intihar notu yazdığı, yatak odasındaki eşini vurduktan sonra ayrı odalarda uyuyan kızlarını öldürdüğü ortaya çıktı. Gözleri önünde dedesinin annesini öldürdüğüne şahit olduğu öğrenilen 10 yaşındaki A.A.'nın ise intihar etmek isteyen dedesini vazgeçirmeye çalıştığı öne sürüldü.

ÇOCUKLARIYLA VATANI BİR TUTTU

Tekel'den emekli olduktan sonra Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda kuyumcu kuryeliği yapmaya başlayan Enver Özdemir'in; eşi, kızları ve torunu uyuduktan sonra yazdığı intihar notunda iddiaya göre şunlar yazıyor: "Çocuklarıma haram lokma yedirmedim. Para ile hiçbir iş yapmadım. Herkes çocuklarına sahip çıksın. Çocuklarına sahip çıkan, vatanına sahip çıkar. 6 bin lira borcum var. Bankadaki paramla bu borcumu ödeyin. Barış ve kardeşlik için yaşayın. Ölümün en kötüsü intihardır. Şerefsizce yaşamaktansa böyle ölmek evladır. Cenazemle ağabeyim ilgilensin."

EŞİNE 5, ÇOCUKLARINA 3 KURŞUN

Özdemir, eşi Mekkiye Özdemir'i yatağında 5 el ateş ederek öldürdü. Daha sonra yatak odasının yanında bulunan odadaki kızı Duygu Özdemir'e 3 el ateş etti. Bu sırada diğer odada 10 yaşındaki kızı A.A. ile birlikte uyuyan Nesrin Özdemir uyandı. Kızı ile gelen seslerin ne olduğunu anlamaya çalışan Nesrin Özdemir, odaya gelen babası tarafından yine 3 el ateş edilerek öldürüldü. Gözleri önünde dedesi tarafından annesi öldürülen A.A. şoka girdi.

DEDESİNİ İNTİHARDAN VAZGEÇİRMEK İSTEDİ

İddiaya göre şoku üzerinden atan A.A., elindeki silahla salona geçen dedesinin peşinden gitti. A.A., silahı başına dayayarak intihar etmek isteyen dedesi Özdemir'i vazgeçirmek istedi ve komşularına haber vermek için evden kaçtı. Bu sırada Özdemir başına dayadığı silahı ateşledi. Enver Özdemir'in eşini ve kızlarını neden öldürdüğü araştırılıyor. Öte yandan, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan 10 yaşındaki A.A. yakınlarına teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oda oda katliam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN