Aşk ülkesi Fransa'dan daha âşığız

"Seni seviyorum" paylaşımlarını tarayan Twitter, ülkelerin aşk haritasını çıkardı. Türkiye'nin 6'ncı sırayı aldığı listede, Fransa 14'üncü oldu

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Aşk ülkesi Fransa'dan daha âşığız
Internetin ünlü paylaşım sitesi Twitter, "14 Şubat Sevgililer Günü" nedeniyle 100 farklı dilde "Seni seviyorum" tweet'lerini taradı ve ülkelerin aşk haritasını çıkarttı. Aşk ülkesi olarak bilinen Fransa'nın 14'üncü sırada yer aldığı listede Türkiye 6'ncı oldu. Listenin en sonundaki iki ülke ise Amerika ve İngiltere. İşte "en âşık" 10 ülkenin sıralaması: "1'inci İsveç, 2'nci Slovenya, 3'üncü İsrail, 4'üncü Birleşik Arap Emirlikleri, 5'inci Norveç , 6'ncı Türkiye, 7'nci Hollanda 8'inci Arjantin, 9'uncu Yunanistan, 10'uncu Dominik Cumhuriyeti." İnsanlar birbirleri için aşklarını Twitter'da dile getirirken, ilişkilerindeki dönüm noktaları konusunda da tweet göndermekten geri kalmıyorlar. Twitter'da "Aşk Takvimi"de görsellendi. Takvim insanların ne zaman evlilik veya boşanma gibi önemli anları yaşama ihtimallerinin olduğunu gösterdi. Buna göre ilk buluşmalar ocak ayında gerçekleşirken ayrılıklar en çok mart ayında oluyor. Ağustos nişanlanma, aralık ayı ise boşanmaların en çok gerçekleştiği ay olarak dikkat çekiyor. Evlilikler için ise en çok temmuz ayı tercih ediliyor.

EROS'UN OKU TWITTER'DA...

Hem Türkiye'de hem dünyada birçok ünlü de aşkını Twitter'da paylaşıyor. Örneğin geçen yıl evlenen Beren Saat, Kenan Doğulu ile evliliğini Twitter'da "All we need is love" (Tek ihtiyacımız olan aşk) tweet'iyle ve düğün fotoğrafıyla duyurmuştu. Burak Özçivit ve Fahriye Evcen de aşklarını Twitter'da milyonlarla paylaşmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk ülkesi Fransa'dan daha âşığız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN