Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgecan eyleminde herkesi ağlattı

'de Kadın Dayanışma Derneği öncülünde bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte toplananlar, Mersin'de minibüs şoförü tarafından öldürülüp yakılan üniversite öğrencisi için eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 15.2.2015 19:02 Güncelleme Tarihi: 15.2.2015 20:25
Özgecan eyleminde herkesi ağlattı
'de Kadın Dayanışma Derneği öncülünde bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte toplananlar, Mersin'de minibüs şoförü tarafından öldürülüp yakılan üniversite öğrencisi için eylem yaptı. Eylemde kadınlardan bazıları katillerin idam edilmesini isterken bazıları "Eğer yeterli ceza verilmeyecekse, onları buraya getirin, cezasını biz kadınlar verelim" dedi. Eylemde tecavüz mağduru olduğunu anlatan bir genç kızın sözleri herkesi ağlattı.

"TECAVÜZ ETMEK ERKEKLİKSE BİZ ERKEK DEĞİLİZ"

Kadın Dayanışma Derneği üyeleri ve eyleme destek veren kadınlar, ellerinde 'Özgecan Aslan'ın katillerinden hesap soracağız', 'Özgecan'ın çığlığını duydunuz mu?', 'Kadın katliamı var meclis acil toplansın', 'Fıtratımızda ölüm yok adalet istiyoruz', 'Çocuk katillerine idam', 'Cinsel açlığın Afrikası'dır Türkiye' yazılı dövizler dikkat çekti. Eylemde bir grup lise öğrencisi 'Tecavüz etmek erkeklikse biz erkek değiliz' pankartı açtı.Kayseri Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Karaaslan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın, Özgecan'ın katilleri için yine "Elleri kırılsın" demekle mi yetineceğini sorarken, "İktidar sözcüleri tüm Türkiye'nin Özgecan için sokağa döküldüğünü görmezden gelerek, kadın katliamlarına rol oynayanların üstünü örtmek için mi uğraşıyor? Artık yeter" dedi.

Köşe Yazarları tepkili!

Karaaslan, tecavüzlere karşı 'çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin' diyen Bakanların Özgecan'ın çığlığını duyup-duymadığını sorduktan sonra "Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masumdur?' diyen AKP milletvekilleri Özgecan'ın katili sizler değil misiniz?" diye konuştu.

Bu olaydan etkilendiğini, sabaha kadar uyuyamadığını belirten Döne Demir, Özgecan Aslan'ın katiline en ağır cezanın verilmesini isterken bazı öğrenciler ailelerinin daha önce kendilerinden eylemlere katılmamalarını istemesine rağmen bu kez gitmelerini istediklerini söyledi.

Metin Feyzioğlu'nun sözleri çıldırttı

ANLATTIKLARI AĞLATTI, FENALAŞTI

Tecavüz mağduru olduğunu ifade eden bir kadın da söz alarak, "Artık yeter, cinayetlerin, tecavüzlerin bunların sonu nereye kadar. Hakim, 16 yaşından gün aldı diye rıza diyor, artık yeter" diye konuştu. Mağdur olduğunu dile getiren ve yaşadığı dava sürecini ağlayarak anlatan bir kadın M.N., tecavüz davası açtığını hakimin "Rıza var" diye karar verdiği için sanığın elini kolunu sallayarak salondan ayrıldığını söyledikten sonra fenalaştı.

Yapılan basın açıklamasının ardından kadınlar sloganlarla Meydan'dan, Düvenönü yönüne doğru sloganlarla, yürüyüşe geçti. Bu sırada çevredeki bazı kişiler de alkışları ile eyleme destek verdi.

Özgecan'ı öldüren cani DNA izini bile hesaplamış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızları taziye evinde

TRT Haber spikeri Özgecan haberini sunarken ağladı

Ali Tezel'den rezil tweet


Ünlülerden Özgecan Aslan cinayetine tepki


Antalyada-yasatacagiz">Başbakan Davutoğlu Antalya'da konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan eyleminde herkesi ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN