Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgecan twiti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan için attığı twitte 'Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum: Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi' ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 22:35 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 22:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgecan twiti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de hunharca katledilen, bütün Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan için twit attı.

Erdoğan twitinde, Özgecan'a kıyanların en ağır şekilde cezalandırılacağını, konunun bizzat takipçisi olacağını belirtti.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı'nın "Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum: Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi" şeklindeki twiti de dikkat çekti.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o twitleri:

"Özgecan kızımızı canice katleden faillerin, hak ettikleri cezayı en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım.

Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum: Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi.

Bu konuyu işte bu hassasiyetle, hep birlikte sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme maalesef mümkün olmayacaktır.

Cahiliye döneminde kız çocuklarını diri diri toprağa gömenle, kadına şiddet uygulayan arasında bizim nazarımızda hiçbir fark yoktur.

Cahiliye döneminde kız çocuklarını diri diri toprağa gömenle, kadına şiddet uygulayan arasında bizim nazarımızda hiçbir fark yoktur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgecan twiti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN