Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHRS ile hastane randevu alım işlemleri

Giriş Tarihi: 16.2.2015 09:41
MHRS ile hastane randevu alım işlemleri
Siz de MHRS ile hastane randevunuzu kolay bir şekilde almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Günümüzde artan internet kullanımı ile birlikte internet uygulamalarında bir artış olmuştur. Genellikle işimizi kolaylaştıran bu uygulamalardan bir tanesi de MHRS randevu sistemidir. MHRS randevu sistemi ile birlikte artık hastaneye gitmeden kuyruk beklemeden hastaneden randevu alabiliyoruz. MHRS randevu sistemini kullanabilmek için ilk önce kendi adımıza bir üyelik almamız gerekmektedir. Üyelik almak için ilk önce MHRS randevu alma uygulamasına giriş yapmalıyız. Sağ tarafta bulunan randevu al linkini tıkladıktan sonra yeni üye linkini tıklamalıyız. Karşımıza açılan sayfaya T.C. kimlik numarası, ad-soyadı, cinsiyet, doğum yeri, doğum tarihi, baba adı, anne adı, cep telefonu, sabit telefon, e-posta adresinizi ve kendimiz oluşturacağımız şifreyi girerek üyelik alma işlemini tamamlamış oluruz. Üyelik aldıktan sonra T.C. kimlik numaramızı, belirlemiş olduğumuz şifremiz ile birlikte güvenlik kodunu da kutucuğa girmeliyiz. MHRS randevu sistemine giriş yapmış bulunmaktayız. Şimdi randevu almak istediğimiz hastane, poliklinik ve hekim tercihleri yapılır. Karşımıza çıkan gün ve saatlerden bize en uygun olanı seçtikten sonra randevu alma işlemi tamamlanmış oluruz.

MHRS HASTANE RANDEVU


MHRS randevu sistemi dışında randevu alabilmek için bir sistem daha vardır. Bu sistem telefon aracılığı ile olan ALO 182 randevu alma sistemidir. Bunun için herhangi bir telefon hattından ALO 182 numaralı hattı arayınız. Aradıktan sonra bizi bir asistan karşılayacaktır. Asistan ilk olarak T.C. kimlik numaramızı isteyecektir. Bilgiler doğrulandıktan sonra hangi hastaneden randevu almak istediğimizi soracaktır. Ardından hangi bölümden ve hangi doktordan randevu almak istediğimizi sormaktadır. Bu bilgileri verdikten sonra bize randevu için uygun gün ve saatleri söyleyecektir. Bu durumda bize en uygun olan gün ve saat seçilerek randevu alma işlemi tamamlanmış olur.

Randevu alma işleminin bir başka yolu ise MHRS'nin geliştirmiş olduğu telefon uygulamalarıdır. Uygulama marketlerimizden MHRS mobil uygulaması indirilir. İlk kez giriş yapacağımız için kendi üstümüze bir üyelik alınır. Üyeliği aldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve kendi belirlediğimiz şifre ile giriş yaparak randevu almak istediğimiz hastane, bölüm ve doktor seçimi yapılır. Böylelikle randevu alma işlemi tamamlanmış olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS ile hastane randevu alım işlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN