Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geyik Kanyonu

Muğla'nın Ula ilçesinde bulunan ve "Gizli Doğa Cenneti" olarakn itelendirilen 20 kilometre uzunluğundaki Geyik Kanyonu, ziyaretçilerini adeta büyülüyor

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Geyik Kanyonu
Muğla'da Milas Dağcılık Kulübü ve Muğla Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği üyesi yaklaşık 80 kişi, hafta sonu Ula ilçesindeki Geyik Kanyonu'nu keşfe çıktı. Geziye katılanlar, kanyonun eşsiz görünümdeki şelalelerini, irili ufaklı mağaraları, endemik bitki örtüsünü ve yaban keçilerini görüntüledi. Geyik Kanyonu'nu keşfe gelen dağcılara ve fotoğrafçılara eşlik eden Doğa Rehberi Mevlana İnce, kanyonun Türkiye'nin sayılı kanyonlarından birisi olduğunu söyledi.

'DAĞ KEÇİLERİ SİZİ BEKLİYOR'
Keşfe katılan ve kendisi de doğa yürüyüşleri yapan Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, alternatif turizm çalışmaları kapsamında "Doğal Cennet Geyik Kanyonu Projesi" hazırladıklarını söyleyerek, "Geyik Kanyonu'nu yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtmak için kanyonun içerisinde ziyaretçilerin oturup dinlenebilecekleri otantik alanlar, mesire yeri ve seyir terasları oluşturuldu. Fauna açısından da oldukça zengin olan kanyonda, ziyaretçiler, mağara içlerinde sarkıt ve dikitleri, irili ufaklı çok sayıda şelaleyi, endemik bitki türlerini, sığla ağaçlarını ve dağ keçilerini görebilirler" dedi.

HEDEF YILDA 20 BİN ZİYARETÇİ

Yılda yaklaşık 2 bin kişinin ziyaret etiği kanyonun ziyaretçi sayısını yılda 20 bin kişiye çıkarmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Yılmaz, "Yabancı ziyaretçilere rehberlik hizmeti sunabilmek amacıyla yöre gençlerine İngilizce kursları verilecek. Böylece köy halkından öncelikle gençlerin kişisel ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı planlıyoruz. Bölgede yetiştirilen doğal ürünleri de sergileyerek ziyaretçilerin beğenisine sunacağız. Ben de, doğada yürüyüş yapmayı seven bir insanım. Büyük kentlerin stresinden, hengamesinden kurtulmak istiyorsanız, Geyik Kanyonu sizleri bekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geyik Kanyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN