Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bugün ? İşte olan il ve ilçeler

Giriş Tarihi: 19.2.2015 09:31 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 11:40
Bugün okullar tatil mi? İşte kar tatili olan il ve ilçeler

Tüm yurt soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilde bugün okullar tatil edildi. ve 'da da yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

İŞTE OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER

ANKARA


Valiliği, kar dolayısıyla Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiğini, hamile, emzikli ve engelli kamu personelinin bugün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde, ilimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür."

YURTTAN KAR MANZARALARI- TIKLAYIN

YENİ KAR ALARMI!- TIKLAYIN

KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?


İSTANBUL

Valiliğinden yapılan açıklamada, 'Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır' denildi
ARKADAŞINA GÖNDER
Bugün okullar tatil mi? İşte kar tatili olan il ve ilçeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN