E-Devlet şifresi ve sisteme giriş

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:13
E-Devlet şifresi ve sisteme giriş
Tüm kamu işlemlerinin yapılabildiği E-Devlet platformu tüm vatandaşlara hizmet vermeye devam etmektedir. E-Devlet şifresi alarak sisteme giriş yapmak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

E-Devlet vatandaşlarımızın devlet kurumları tarafından verilen hizmetlerin internet aracılığıyla ulaşabilmesini sağlamaktadır. E-Devlet'in en önemli amacı vatandaşların devlet hizmetlerine kolay, rahat ve çok güvenli bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmasını sağlamaktır. E-Devlet sayesinde artık SGK hizmet dökümü, SSK sorgulama, icra sorgulamaları vergi sorgulamaları gibi birçok devlet kurumlarından yapacağımız işi sıra beklemeden internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. E-Devlet adı altında verilen hizmetler 3 başlık altında toplanmıştır. Bunlar; vatandaş, devlet ve iş başlıklarıdır.

E-DEVLET

Vatandaş olarak yapabileceğimiz işlemler; eğitim, iş ve kariyer, doğum, aile, sağlık, kültür-sanat ve spor, trafik, yasal işlemler, eğitim gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Devlet kategorisi altında yapabileceğimiz işlemler ise; tarihimiz, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, TBMM, bilim ve teknoloji, eğitim, enerji, doğal kaynaklar, kültür ve turizm gibi kurumsal işlemler.

İş kategorisi altında yapabileceğimiz işlemler de; işletmelerin büyüme ve gelişmesi, kuruluş ve feshi, dış ve elektronik ticaret, yatırım ve sermaye gibi işlemlere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet uygulamasına giriş yapabilmek için öncelik olarak E-Devlet şifremize sahip olmalıyız. E-Devlet ile yapabileceğimiz tüm işlemler E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden yapabiliriz. Uygulamaya giriş yapabilmek için internet sitesine girdiğimizde sağ tarafta bulunan sisteme giriş linkine tıklamalıyız. Karşımıza açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yap linkini tıkladığınızda sisteme giriş yapmış bulunuyorsunuz. Sisteme giriş yaptıktan sonra çoğu devlet ve kurum işlemlerinizi bu sayfadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinden E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızın bulunduğu herhangi bir nüfus kimliği ile PTT şubesine gittiğimiz zaman 2 TL karşılığında E-Devlet şifremizi alabilmekteyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet şifresi ve sisteme giriş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN