Sevim'in feryadına vali yetişti

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, eski eşinin şiddet uyguladığı, ölümle tehdit ettiği Sevim Çıra'nın, SABAH aracılığıyla duyurduğu sesine kulak verdi

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Sevim'in feryadına vali yetişti
Kütahya'da 10 yıl önce Mehmet Dönmez ile evlenen ve bu evlilikten bir kızı olan Sevim Çıra şiddet görmeye başlayınca eşinden boşandı. Genç kadın ailesinin yanına sığındı. Ancak Mehmet Dönmez, genç kadını rahatsız etmeye başladı. İşlediği bir cinayet nedeniyle cezaevine giren Dönmez, cezaevinde olmasına rağmen tehditlerini sürdürdü. 3 yıl önce cezaevinden izinli çıkıp, Sevim Çıra'yı bıçaklayarak ağır yaralayan Dönmez 3 ay önce firar edip, dehşet saçtı.

SAĞ GÖZÜ KÖR OLDU

Bıçaklı keserli saldırıda ağır yaralanan kadının sağ gözü kör oldu. Çenesi, kolu ve belinde kırık olan kadın adeta yaşayan ölüye döndü. "Bu adam en sonunda beni öldürecek" diye isyan eden kadın geçen hafta bu kez mahkemede saldırıya uğradı. Kütahya Adliyesi'nde yapılan duruşmaya jandarmalar arasında çıkarılan Mehmet Dönmez adliye koridorunda Sevim Çıra'ya saldırıp, ölümle tehdit etti. Kütahya Valisi Şerif Yılmaz SABAH'tan okuduğu Sevim Çıra'nın dramına kayıtsız kalmayarak Çira ve iki çocuğuna psikolojik destek verileceğini açıkladı.

YİYECEK VE SAĞLIK YARDIMI
Çıra'nın yaşadıklarını Sabah gazetesinde okuyan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, "İnsanlık dışı şiddete uğrayan bu talihsiz kadına ve çocuklarına gereken yardım ve koruma sağlanacaktır. Kendisine ve çocuklarına psikolojik destek verilecek. Bunun yanı sıra güvenli bir yerde oturmaları sağlanacak. Ayrıca giyecek, yiyecek, sağlık yardımları da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sağlayacaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevim'in feryadına vali yetişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN