Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lezbiyen e müebbet hapis

Esenyurt'ta lezbiyen ilişki yaşadığı Seher Demir'i (21) kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldüren Hülya Ceylan (26)müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 12:17 Güncelleme Tarihi: 24.2.2015 12:18
Lezbiyen cinayete müebbet hapis
Esenyurt'ta 29 Nisan 2014 günü Hülya Ceylan, kız arkadaşı Seher Demir'i bıçaklayarak öldürdü. Ailesi tarafından polise teslim edilen genç kız, öldürdüğü Seher Demir ile lezbiyen ilişki yaşadıklarını, ondan ayrılmak istediğini söyleyince Seher Demir'in sinirlenip kendisine bıçak çekince bıçağı elinden alıp rastgele salladığını söyledi. Tutuklanan Hülya Ceylan hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ifade veren tutuklu sanık Hülya Ceylan, Seher Demir ile yaklaşık 9 yıl önce tanıştıklarını ve yıllardır aynı tekstil atölyesinde çalıştıklarını söyledi. En başta iki dost olduklarını söyleyen Hülya Ceylan, daha sonra Seher Demir'in kendisinden cinsel ilişki beklediğini, tek dostu olduğu için onu kaybetmek istemediğinden isteğine rıza gösterdiğini iddia etti. Hülya Ceylan, ifadesinde şunları söyledi: "3-4 defa ilişkimizi sonlandırmak istedim. Ancak bana her defasında kendini öldüreceğini söyledi. Aramızdaki ilişkiyi ne benim ailem ne de onun ailesi biliyordu. Olay günü bana mesaj atıp görüşmek istediğini söyledi. Onu eve çağırdım. Evde kimse yoktu. Bu böyle sürmez bitsin dedim. Bana bağırmaya başladı. Mutfaktan aldığı bıçakla üzerime yürüdü. Kendimi korumak amacıyla bıçağı elinden aldım ve rastgele salladım. Bıçağın ona nasıl ve kaç defa girdiğini hatırlamıyorum. Kesinlikle onu kasten öldürmeyi istemedim. Onu çok seviyordum. Kendimi affedemiyorum."

Davada tanık olarak dinlenen sanığın ablası Leyla Öztürk, kardeşi ve maktül arasında başka türlü bir ilişkiye şahit olmadığını ama kardeşinin son 2-3aydır sürekli ağladığını, üzüntüden hiçbir şey yemediğini söyledi. Abla Leyla Öztürk "Olay günü sabahı ona Seher'in iş yerinden biriyle evleneceklerini duyduğumu söyleyince sinirlenip elindeki bardağı yere fırlattı. Onu herkese rezil edeceğini söyledi."

Yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen Hülya Ceylan'ın akıl sağlığının yerinde olduğu belirlendi.

Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, maktül ile sanığın arasında3-4 yıldır kadın kadına cinsel ilişki yani lezbiyen ilişkinin olduğunu, sanığın maktüle zaman zaman hediyeler aldığını, maaşının bir kısmını maktüle harcadığını, aynı evde yaşamayı planladıklarını anlattı. Maktülün aynı işyerinde çalışan Enes Arıkboğa ile evlenmeyi planladığı ve bu ilişkiyi sanıktan sakladığı, ilişkilerini öğrenen sanığın olayı hazmedemediği ve maktülle tartıştığı belirtildi. Olay günü sinirlenen sanığın maktülü eve çağırdığı ve aralarında çıkan tartışmada mutfaktan aldığı bıçakla maktüle (ikisi öldürücü nitelikte) 8 kez vurduğu anlatıldı. Mütalaada, otopsi raporunda belirtilen maktüldeki kesilerin sanığın bıçakla meydana getireceği darbeleri önlemeye yönelik kesiler olduğu, sanıkta herhangi bir kesi ve yaralanmanın bulunmayışı göz önüne alındığında sanığın haksız tahrik indiriminden faydalanmasını sağlayacak savunmasına itibar edilmediği böylece maktuleyi kasten öldürdüğünün anlaşıldığından müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Son sözü sorulan sanık "Ne yaşadığımı ben biliyorum. Söylediklerimin hepsi doğrudur." dedi.

İNDİRİM YOK

Mahkeme sanık Hülya Ceylan'ı, Seher Demir'i kasten öldürme suçundan müebbet hapse çarptırdı. Mahkeme, koşulları oluşmadığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi uygulamadı. Mahkeme, sanığın, yargılama sürecindeki davranışları, suçun kastı, pişmanlık göstermemesi gözetilerek iyi hal indirimi de uygulamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lezbiyen cinayete müebbet hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN