Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesini 41 yıl sonra buldu

1974'te Berlin'de Norveçli bir aileye evlatlık verilen genç Türk annesiyle ilk kez Müge Anlı'nın programında konuştu. Kenneth, ablası ve akrabalarıyla da 41 yıl sonra buluştu

Annesini 41 yıl sonra buldu

Atv'de yayımlanan Müge Anlı'nın 'Tatlı Sert' programında ilginç bir kavuşma hikayesi daha yaşandı. 1974'te Norveçli bir aileye evlatlık verilen bir genç annesini buldu. Anlı'nın programında annesi Hatice Altay'ı arayan Norveçli Kenneth Braatveit, annesine yıllar sonra canlı yayında 'Merhaba' dedi. Ve annesini ararken kardeşlerine de yeğenlerine de kavuştu. Hikaye 1974'te başladı. O yıl Berlin'de doğan Kenneth, kimsesizler yurdundan Norveçli bir aileye evlatlık verildi. Evlatlık olduğunu 4 yaşında öğrendi. Annesinin izini sürdü ve ismine ulaştı. Ama adının Hatice Altay olduğunu öğrendiği annesini bulamadı. Anlı'dan yardım istedi. Altay, 1970'li yıllarda Eskişehir'den Almanya'ya çalışmak için gitmişti. Evli olmasına rağmen 1973 yılında tanıştığı bir Türk denizci ile ilişki yaşadı ve bir oğlu oldu. Altay, bu gerçeği herkesten gizledi. Büyük sır doğum belgeleri ile ortaya çıktı. Önceki gün Anlı'nın programında sır çözüldü. Kenneth'in de bulunduğu İstanbul'daki atv stüdyosundan Berlin'de yaşayan 82 yaşındaki Altay'a telefonla bağlanıldı. Kenneth, annesine yıllar sonra 'Merhaba' dedi. Ancak Altay gerçeği önce söylemek istemedi. Altay'a, Anlı telefonda 'Gözün aydın' diyerek müjdeli haberi verdi. Altay, ağlayarak "Hastayım. Kimse annesi babası ona sarılsın. Ben değilim. Kim bugüne kadar bir kaşık süt verdiyse ona sarılsın" dedi.

Anlı araya girip "O sadece seni kucaklamak istiyor" deyince, Altay "Ben gidemem oralara. Anasına babasına hürmetler dilerim ona baktıkları için. Yok benim çocuğum. Belki de doğmuştur ama bilmiyorum nasıl olduğunu" diye tekrarladı. Anlı yeniden araya girerek "Hayatın önümüze ne getireceğinin hiç garantisi yok. Bebeğin dünyaya gelmesinden dolayı utandığını tahmin ediyorum. Ve saklamışsın. Kimse seni ayıplamıyor. Kızların da, torunların da 'Bir erkek kardeşimiz dünyaya gelmiş. Dayımız dünyaya gelmiş' diyor" dese de Altay "Benim çocuklarıma hiçbir şey söylemeyin" diye tekrarladı. Oysa çocukları, kardeşlerini kabul etmişti bile. Anlı, "Kenneth'i Berlin'e göndereyim elini öpsün" deyince Altay da "Gelsin öpsün" dedi. Kenneth ise annesine "Ben seni çok seviyorum" diyerek, en anlamlı mesajı verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesini 41 yıl sonra buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN