Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"28 Şubat'ın etkilerini temizlemeliyiz"

Giriş Tarihi: 26.2.2015 15:36 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 15:37
28 Şubat'ın etkilerini temizlemeliyiz

İlahiyatçı-Sosyolog Erol Erdoğan, Kocaeli'de "İmam Hatipliler İçin Yeni Dönem; Kalite Zamanı" konulu konferans verdi.

İlahiyatçı-Sosyolog Erol Erdoğan, Kocaeli'de "İmam Hatipliler İçin Yeni Dönem; Kalite Zamanı" konulu konferans verdi.

Derince İlim Yayma Cemiyeti'nin ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Yasin Kayı, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Bilim Merkezi Koordinatörü Fatma Nur Hüküm, İlim Yayma Cemiyeti üyeleri, İmam Hatipli öğrenciler ve aileler katıldı. Yoğun ilgi gösterilen konferans yaklaşık iki saate yakın sürdü.

Derince İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yasin Kayı'nın açılış konuşmasını yaptığı konferansta söz alan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, "İmam Hatipli olmak, o şansı yakalayanlara Allah korkusunu öğrenmeyi nasip etti. Bizler bu şuurla yetiştik. Şimdi bu şuurla belediye başkanlığı görevini yapıyoruz. Rabbim herkese bu şuurla yetişmeyi nasip etsin" dedi.

Bulut'un ardından kürsüye gelen Erol Erdoğan, İmam Hatiplerin yüz yıllık tarihini özetleyerek konferansına başladı. 28 Şubat sürecinin İmam Hatipleri olumsuz etkilediğinin altını çizen Erdoğan "İmam Hatiplilerle ilgili konuşacak çok şeyimiz var. Geride kalan bir asırlık İmam Hatip tarihi hep var olma savaşı ile geçti. En son 28 Şubatın tankları bu okulları ezmek istedi. 28 Şubat'tan sonra yeniden var olma ve toparlanma mücadelesi verdik, o mücadeleyi çok şükür kazandık. Şimdi kalite mücadelesi veriyoruz. İmam Hatiplerde ve eğitim sistemimizin her kademesinde kaliteyi yakalamamız lazım" şeklinde konuşmasını sürdürdü.

"28 ŞUBAT'IN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİLERİNİ TEMİZLEMELİYİZ"

Konuşmasında siyasetin ve hükümetin reform çabaları sayesinde 28 Şubat'ın askeri ve siyasi olarak sona erdiğini hatırlatan Erol Erdoğan "Her darbe siyasi ve sosyal etkilerinin yanı sıra ekonomik, dini, sosyal, kültürel etkiler de yapar. Şimdi sıra 28 Şubat'ın sosyal ve kültürel sonuçlarını temizlemenin zamanı" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
"28 Şubat'ın etkilerini temizlemeliyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN