Küçük Kerem'e umut ışığı yandı

Giriş Tarihi: 26.2.2015 15:04 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 15:05
Küçük Kerem'e umut ışığı yandı

Mersin'de 2,5 yaşındayken sağ gözüne demir çubuk batan ve görme duyusunu kaybeden 7 yaşındaki Kerem Kaya'ya umut ışığı yandı.

Cumhurbaşkanlığı'nın aracılığıyla gittiği doktorun "Kerem'in gözü ışık alıyor, acilen kornea nakli yapılması gerekir" demesi ile aile umutlanırken, Kerem kendisine yapılacak kornea naklini bekliyor. Aile yetkililerden yardım beklerken, Kerem ise tekrar görmek istediğini söyledi.

Yaklaşık 4 yıl önce babaannesi kendisine ranza yaparken gözüne demir çubuk batan Kerem Kaya'nın sağ gözü o günden beri görmüyor. Mersin ve çeşitli illerde birçok hastaneye götürülen Kerem için uygulanan tedavilerden sonuç alınamazken, en son gittikleri Ankara'da özel bir göz hastanesinde Kerem'e umut ışığı doğmuştu. Ancak maddi imkansızlıklardan dolayı tedavi için alınamayan Kerem'in sesini Cumhurbaşkanlığı duymuş, Kerem'in muayenesi yaptırılmıştı. Muayene sonucunda Kerem için umut ışığı yandı. Kerem'i muayene yapan doktor, Kerem'in görmeyen gözünün ışık aldığını ve acil kornea nakli yapılması durumda yeniden görebileceğini söylemesi üzerine ailede büyük bir sevinç yaşanırken, Kerem şimdi kendisine yapılacak kornea naklini bekliyor. Yetkililerden ve bağışçılardan yardım isteyen aile, çok geç olmadan Kerem'in ameliyat olmasını istiyor. Çilek Mahallesi'nde yaşayan Kerem, arkadaşları dalga geçiyor diye okula gitmek de istemiyor.

Babaanne Gülay Kaya, Kerem'e yatak odası yapmak için eski mutfak tezgahını kırmaya çalıştığını, o sırada tezgahtan çıkan bir inşaat demir çubuğunun Kerem'in gözüne değdiğini söyledi. Çalışırken Kerem'in yanında olmadığını vurgulayan Kaya, "İnşaat pisliğini atarken yanıma gelmiş, arkama durmuş, görmedik. O an demir sallanıyor göz bebeğine değiyor. Tam ortasını yırtıyor. Hemen önce Çocuk Hastanesi'ne götürdük. Oradan devlete, buradan da tıp fakültesi hastanesine gönderdiler. Fakültede müdahale yaptılar. Orada 3-4 kere ameliyat olması lazım tekrar iyi görmesi için dediler. Orada çocuk aletleri olmadığı için Kerem'i Kayseri'ye gönderdiler. Gittik Kayseri'ye, göz arkasında kanama var dediler aldılar, göz arkasına slikon koydular. Onla baya bir kaldı, sonradan gözlük verdiler. Baya bir gözlük kullandık ama onun da bir etkisi olmadı. Tekrardan Ankara'ya gittik. Ankara'da kornea sırasına girdik. Çağırdılar dediler, biz bu riski alamayız, yani risk almadılar ve tekrar bizi gönderdiler. Oradan Gazi Üniversitesi'ne gittik ama oradan da sonuç alamadık. En son bir özel hastaneden umut ışığı yandı ancak maddi imkansızlıklardan dolayı götüremedik" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Kerem'e umut ışığı yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN