Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli kızlara sanıklarına ceza yağdı

Giriş Tarihi: 26.2.2015 15:22 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 15:25
Üniversiteli kızlara cinsel taciz sanıklarına ceza yağdı

Erzurum Atatürk Üniversitesinde öğrenim gören 12 kız öğrenciye tuzaklar kurarak cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla yargılananan 1’i kadın 8 sanıktan 5’i, 22 yıl 4 ay ile 2 yıl 11 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 1 sanık beraat ederken, 2 sanık hakkındaki dava da düştü.

Atatürk Üniversitesi'nin çeşitli fakülte ve yüksek okullarında öğrenim gören öğrencilerden K.N., F.Z., E.Ş., G.A., H.A., H.Ş., B.K., E.K., T.Ş., N.U., S.D. ve Y.A.'yı 2011- 2012 yılları arasında tuzağa düşürerek cinsel saldırı, tehdit, şantajda bulunuldu. Şikayet üzerine Emniyet Müdürlüğü tarafından teknik takibe alınan 8 kişiden Y.Y., V.S. ve İ.A yakalandı ve 4 Aralık 2012 tarihinde tutuklandı. Sanıkların özellikle vaatlerde bulunup kandırdıkları kızlarla cinsel ilişkiye girerek hayallerini mahvettikleri, bazı kızlara ekonomik destek verdikleri, onları kandırmak için yalan ve hileye başvurdukları iddianamede yer aldı.

AKLINI ÇIKARDIM


Üniversite öğrencisi 23 yaşındaki S.D., savcılıkta verdiği ifadesinde İ.A.'nin kendisini 'hafız' olarak tanıttığını ve cep telefonuna gönderdiği mesajda , "Bak güzelim sen inançlı bir insansın, ben de hafızım. Allah şahidim olsun. Seni ilk kez gördüm. Beni herkesle aynı kategoride görme Allah aşkına. Seninle yaşamak, yaşlanmak ve sonsuzluğa gitmek istiyorum. Aşık olduğum kız, anla ne olur" diye yazarak taciz ettiğine vurgu yapıldı.

Sanıklar arasında teknik takibe takılan konuşmalar da dosyaya delil olarak kondu. Sanıklardan kendini 'hafız' olarak tanıtan İ.A.'nın üniversitelilerden S.D. ile görüştükten sonra, arkadaşı M.G.'yi arayarak telefonda, "Tek başına geldi. Aldım bunu atlama kulelerine götürdüm. Aklını başından aldım. Elinden tuttum, sırılsıklam aşık ettim. La o kadar saf, o kadar saf... Felç ettim, aklını çıkardım" dediği tespit edildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli kızlara cinsel taciz sanıklarına ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN